MENU
klinika
Nga The Guardian

Theresa May dhe Britania, të ngecur në purgatorin e Brexit…

Kurohet, por nuk shërohet

ISIS, ‘sëmundje kronike’…

Katër vjet më parë, një simpatizant i Shtetit Islamik më tha se kalifati i grupit...

Jo më strehim i financuar nga OKB

Edhe Greqia si Italia, “braktis” refugjatët

Dyqind refugjatë që jetojnë në Greqi do të detyrohen të largohen nga strehimi i financuar...

Kërkesa e kurdëve

Gjykatë ndërkombëtare vetëm për terroristët e ISIS?

Grupet kurde në Sirinë veriore ka bërë thirrje për krijimin e një gjykate ndërkombëtare për...

Nënshkrimi i proklamatës

Trump njeh zyrtarisht lartësitë e Golanit si territor të Izraelit

Presidenti i SHBA Donald Trump nënshkroi një proklamatë që njeh zyrtarisht Lartësitë Golan si territor...

Posti më i lartë në BE

Kush do të zërë vendin e Jean-Claude Juncker?

 Ndërsa zgjedhjet kryesore evropiane gjenden gjithnjë e më afër, duhet të shohim edhe se kush...

Nga Washington Post

SHBA kërkon ta pushtojë Venezuelën?

Kur Presidenti Trump u mor në pyetje në konferencën e tij me presidentin brazilian Jair...

Nga New York Times

Evropa, ‘pre’ e lehtë e Kinës

Imagjinoni Europën si një objektiv në një ekran, dhe ju mund të shihni paralajmërimet si...

Deklarata e Sekretarit të NATO-s

“Gjeorgjia do të anëtarësohet në NATO, nuk vendos Rusia”

Gjatë një vizite në Gjeorgji, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përsëri tha se...

Nuk ka bashkëpunuar me rusët

Raporti i Mueller dhe një fitore për Trump

Një përmbledhje e raportit të shumëpritur të Robert Mueller, i publikuar të dielën, zbuloi se...

Profil/ Hillary Clinton

Sot ‘armike’ e Trumpit, dikur mysafire në dasmën e tij…

Hillary Clinton, ka qenë shpesh “shënjestër” e presidentit aktual të SHBA, Donald Trump dhe është...

Arsyet

Trump e ftoi në NATO, por Brazili nuk është gati…

Në një konferencë shtypi me presidentin e Brazilit, Jair Bolsonaro, Presidenti Trump hodhi idenë e...