MENU
klinika
Zgjedhjet në Brazil

Bolsonaro zgjidhet president, fiton ekstremi i djathtë

Detajet

Indonezi/ Rrëzohet në det avioni me 188 pasagjerë

Një Boeing 737 i “Lion Air”, me 188 persona në bord, është rrëzuar në det...

Flet Sekretari i Mbrojtjes Jim Mattis

Vrasja e gazetarit saudit/ SHBA kërkon hetim të plotë…

Sekretari i Mbrojtjes i SHBA-së Jim Mattis tha të dielën se ai kishte takuar ministrin...

"Evropa do të humbasë shumë"

Rënia e Merkelit dhe e ardhmja e Evropës

Rënia e Angela Merkelit nisi që me zgjedhjet federale të vitit të kaluar, kur Bashkimi...

Çfarë u vendos?

Samiti i Sirisë/ Asnjë përparim lidhur me çështjen

Një samit mbi Sirinë ka përfunduar pa ndonjë përparim të madh, megjithëse udhëheqësit e Turqisë,...

Nga The Economist

Po nëse në Brazil zgjedhjet i fiton Jair Bolsonaro?

Brazilianët përballen me një zgjedhje të tmerrshme. Kandidati më popullor, që duket se do të...

Albert Çaçi

Traktati INF dhe deterrenca nukleare

Qeveria e SHBA  njoftoi qëllimin e saj për të dalë nga Traktati mbi armët nukleare...

Deklarata

Turqia: Nëse duam, Greqinë e shkatërrojmë për 3-4 orë

Athina po kërcënohet përsëri nga Turqia. Këshilltari i Presidentit Erdogan, Yigit Bulut tha se në...

3 herë më i rrezikshëm se Siria

Pakistani, “streha” më e madhe e terrorizmit në botë

Pakistani vazhdon të jetë një përkrahës dhe mbështetës i terrorizmit global dhe është tre herë...

Nga The Economist

A do të marrë fund konflikti Itali-BE?

Si një çift “luftëtarësh të çmendur” para një beteje, Komisioni Evropian dhe qeveria italiane janë...

Një kushtetutë e re?

Samiti i Sirisë/ Çfarë kërkon Gjermania?

Udhëheqësit turq, rusë, francezë dhe gjermanë do të mblidhen në Stamboll për të diskutuar të...

Deklarat e Sekretarit amerikan të mbrojtjes

“Rusia nuk mund ta zëvendësojë kurrë SHBA-në”

Sekretari i Mbrojtjes i SHBA Jim Mattis u ka thënë udhëheqësve arabë se Rusia nuk...