MENU
klinika
Nga The Washington Post

A do të jetë ky fillimi i fundit për Britaninë?!

Nga Deutsche Welle

Brexit, arsye për të festuar apo ditë zie?

Natën duke gdhirë dita e shtunë, Britania e Madhe largohet nga BE. Për disa, si...

Ja çfarë do të ndryshojë

Britania largohet sot nga BE!

Pas tre vitesh e gjysmë, tre kryeministrash dhe votimesh të pafundme në Parlament që nga...

Nga DW

“Donald Trump fyen palestinezët!”

Kanë kaluar disa dekada dhe konflikti mes Izraelit dhe palestinezëve ka mbetur i pazgjidhur. As...

"A shqetësohen amerikanët për Ukrainën?"

Ukraina dominon politikën në SHBA, Pompeo takon Zelenskiyn

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të arrijë sot në Kiev, ku do të...

Akuza e Macron

“Erdogan nuk e mbajti fjalën për konfliktin në Libi”

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka akuzuar të mërkurën homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan...

Direkt pas mbrojtjes

Gjyqi i presidentit Trump në Senat hyn në fazë të re

Avokatët e Presidentit Trump mbyllën seancën e tyre të mbrojtjes të martën, duke u thënë...

“Zgjidhja me dy shtete”

Franca përshëndet “Plani i paqes për Lindjen e Mesme”

Franca ka përshëndetur të ashtuquajturin “Plani i paqes për Lindjen e Mesme” të propozuar nga...

Nga Deutsche Welle

Pse u kritikua kaq shumë plani i Trumpit?

Presidenti amerikan paraqiti në Uashington planin e paqes për Lindjen e Afërt, që parashikon zgjidhjen...

Nga The Washington Post

SHBA-në apo Kinën? Britania zgjodhi!

Vendimi i Britanisë për të lejuar Huawein e Kinës është një problem serioz për diplomacinë...

Debat, fjalime lamtumire dhe muzikë

“Ne e duam Evropën, por urrejmë BE-në”, PE voton për Brexit

Ligjvënësit europianë votuan sot për largimin e Britanisë nga BE, duke i hapur rrugën Brexit,...

Xi Jinping në rrezik!

Koronavirusi, “vdekjeprurës” edhe për presidentin kinez!

Presidenti kinez Xi Jinping po përballet me një krizë politike që nga shpërthimi i koronavirusit....