MENU
klinika
Kërkesa për BE-në

Greqi dhe Qipro kërkojnë masa kundër Turqisë

"Mesazh për SHBA-në"

Konflikti me SHBA-në/ Irani rrëzon dronin amerikan

Një dron ushtarak i SHBA-ve është rrëzuar nga forcat iraniane gjatë fluturimit mbi Ngushticën e...

Project Syndicate

SHBA-Japoni, një marrëdhënie ‘e njëanshme’

Çfarë kanë të përbashkët Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kryeministri japonez Shinzo Abe? Ata të...

"Katastrofë humanitare"

OKB: Turqia dhe Rusia të stabilizojnë Sirinë

Antonio Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, iu ka bërë thirrje Rusisë dhe...

Deklarata e presidentit kinez

Xi Jinping mbështetje ‘të pakufizuar’ për Kim Jong-un

Presidenti kinez Xi Jinping ka premtuar mbështetjen e tij të plotë për udhëheqësin e Koresë...

Përjashtohen britanikët dhe amerikanët

Putin: Viza elektronike për të huajt nga viti 2021

Rusia do të ofrojë viza elektronike për vizitorët e huaj duke filluar nga viti 2021,...

Zgjedhjet presidenciale

SHBA/ Trump nis fushatën elektorale

Presidenti amerikan Donald Trump nisi zyrtarisht fushatën elektorale duke premtuar realizimin e ëndrrës amerikane. Ai...

Marrëveshje me ministrin kinez

Ministri gjerman: Kina dhe Evropa, partnere dhe konkurrente

Ministri gjerman i ekonomisë Peter Altmaier nënshkroi të mërkurën një marrëveshje bashkëpunimi me Ministrin kinez...

Raporti i ri

Vrasja e Khashoggit/ OKB: Ka prova kundër Arabisë Saudite

Ekzistojnë dëshmi të besueshme se Princi i Kurorës i Arabisë Saudite Mohammed bin Salman dhe...

Raporti i UNHCR

70 milionë njerëz të zhvendosur në gjithë botën

Sipas raportit të fundit të UNHCR, agjencisë së Kombeve të Bashkuara për refugjatët, në vitin...

Washington Post

“Salvini, politikani më i ngjashëm me Trump”

Ministri  Brendshëm italian Mateo Salvini, gjatë qëndrimit  të tij në Uashington u shpreh se ndante...

Nga Washington Post

Si Putin e humbi besimin e të rinjve rusë…

Në vitet e fundit, të rinjtë e Rusisë janë kritikuar ashpër për apatinë dhe konformizmin...