MENU
klinika

Horoskopi, 24 gusht 2018

Dashi

Ka të ngjarë të përballeni me disa kritika për shkak të zakonit tuaj për t’i thënë gjërat në mënyrë të drejtpërdrejtë. Ka ardhur koha për të rivlerësuar pikat e forta dhe planet tuaja për të ardhmen.

Demi

Mos e neglizhoni jetën tuaj shoqërore. Kaloni më shumë kohë me miqtë, të cilët do t’ju bëjnë të ndiheni optimist. Një raport dashurie duket i acaruar, por kjo gjë nuk do të zgjasë shumë.

Binjaket

Do të jeni shumë të pambrojtur emocionalisht, prandaj qëndroni larg situatave në të cilat keni gjasa të lëndoheni. Investimet e parave në disa projekte të pasigurta duhet të shmangen sot. Jini të kujdesshëm ndaj miqve.

Gaforrja

Sot besimi juaj do të rritet dhe përparimi është i sigurt. Vështirësitë financiare mund të çojnë në kritika dhe argumente. Anëtarët e familjes do të mbajnë një vend të veçantë në jetën tuaj.

Luani

Mundohuni të dilni nga zyra juaj herët për më shumë rekreacion dhe frymëzim. Problemet financiare rrënojnë aftësinë tuaj për të menduar në mënyrë konstruktive. Mos harroni të falni nëse përballeni me ndonjë padrejtësi.

Virgjeresha

Argëtimi i sotëm duhet të përfshijë aktivitete sportive veçanërisht në natyrë. Një udhëtim do të jetë i dobishëm, por i shtrenjtë. Ju mund të kaloni një mbrëmje vërtet të mrekullueshme me bashkëshortin tuaj sot.

Peshorja

Jo të gjithë mund të mendojnë si ju. Mësoni të pranoni edhe opinionet ndryshe sepse mund të marrësh leksione të rëndësishme prej tyre. Mungesa e partnerit në jetën tuaj ju bën shumë nervoz.

Akrepi

Të qenit i drejtpërdrejtë jo gjithmonë është diçka pozitive. Përdorni pak diplomaci kur komunikoni me të tjerët veçanërisht me njerëz sapo i keni njohur. Në dashuri, diçka pozitive duket ne horizont.

Shigjetari

Motivoni veten që të jeni më optimist. Kjo rrit besimin dhe fleksibilitetin, por në të njëjtën kohë ju përgatit për të kapërcyer situata të vështira. Mungesa e dashurisë mund të ndihet sot.

Bricjapi

Duhet të shmangni çështjet për të cilat nuk keni informacion dhe që mund të shkaktojnë argumente me njerëzit e dashur. Bëni një surprizë ndaj partnerit tuaj, sepse do të vlerësohet shumë.

Ujori

Dikush mund të përpiqet t’ju zemërojë vetëm për të nxjerrë në pah karakterin tuaj nervoz. Mos bini pre e këtij provokimi. Një ditë e dobishme për financat. Nëse keni bërë një investim, ai do të shpërblehet.

Peshqit

Kolegët do ju ofrojnë mbështetje të madhe dhe aleancat e reja janë mjaft të mundshme në vendin e punës. Këshilloheni që t’i kushtoni më shumë kohë partnerit tuaj. Financat parashikohen të mira.