MENU
klinika

Horoskopi, 06 Dhjetor 2019

Dashi

Do të jetë dita juaj me fat sa i takon karrierës. Ekziston mundësia të rriteni në detyrë. Nëse keni pasur gjithnjë një ëndërr, shanset për ta realizuar atë janë shumë të mëdha. Gjithashtu parashikohet edhe rritje e të ardhurave.

Demi

Nuk përjashtohet mundësia t’ju ofrohet një mundësi biznesi. Do t’ju duhet shumë punë për të bërë progres, por në fund do të merrni atë që meritoni. Sa i përket anës personale, nuk parashikohen ndryshime.

Binjaket

Mund të keni shanse të rrini të ardhurat tuaja, por kjo do të varet nga angazhimi dhe përkushtimi juaj. Mund të realizoni një konkratë mjaft të rëndësishme. Beqarët e kësaj shenje mund të kalojnë një mbrëmje mjaft të këndshme me personin që preferojnë të kenë pranë.

Gaforrja

Nuk është dita e duhur për të zhvilluar biseda tejet të rëndësishme me partnerin/partnerin tuaj, pasi ka gjasa që mos t’ju mirëkuptojë. Mund të përballeni me kokfortësi, çfarë mund të sjellë konflikt mes jush. Bëni durim dhe lëri gjërat të rrjedhin vetë.

Luani

Do të ndiheni mjaft mirë nga ana shëndetësore. Do të ndiheni të fortë fizikisht dhe do të jeni të mbushur plot energji. Përfshihuni në aktivietet që dëshironi më shumë dhe gjithashtu kushtojini vëmendje maksimale familjes suaj, pasi mund të merrni kritika.

Virgjeresha

Gjithçka që keni bërë për të ndihmuar të tjerë do t’ju shndërrohet në mirënjohje. Do të suprizoheni pafund. Do të ndiheni të kënaqur nga reagimi i të afërmeve tuaj. Sa i përket partneres/partnerit tuaj do të kaloni momente të ngrohta mes jush.

Peshorja

Ekziston mundësia t’iu japin përgjegjësi drejtuese, po ka gjasa ta refuzoni atë. Mos u pendoni për vendimin tuaj dhe veproni brenda kufijve tuaj. Do të mendoni vazhdimisht për të ardhmen por behni optimist, pasi vetëm kështu mund të ecni përpara.

Akrepi

Një prej miqve apo kolegëve tuaj mund të jetë duke kaluar një periudhë të vështirë dhe ka shumë nevojë për mbështetje. Bëni gjithçka mundeni për ta ndihmuar atë, pasi kjo do t’ju bëjë të ndiheni mirë edhe vetë ju. Mos u çudisni nëse sot ju duhet të kryeni edhe disa detyra pa ndonjë rëndësi të veçantë.

Shigjetari

Teksa do të shënoni progres në aspektin profesional, më shumë ide do t’ju vijnë për të zgjeruar horizontin. Megjithatë do ta keni të vështirë të zgjidhni se cilat janë më praktike për ju. Mund të keni ndryshime në aspektin personal.

Bricjapi

Do të jeni mjaft entuziast gjatë ditës së sotme. Jeta, biznesi dhe çështjet financiare po ju shkojnë mirë dhe nuk ka shenja që kjo të ndryshojë së shpejti. Çfarë do që të jeni duke bërë jepni maksimumin tuaj, pasi kjo do të sjellë vetëm përfitime.

Ujori

Ekziston mundësia e një konflikti me një nga kolegët tuaj. Përpiquni të mbani veten nën kontroll, pasi çdo fjalë e tepërt mund të ndikojë negativisht tek ju. Sa i përket lidhjes suaj romantike, nuk përjashtohet mundësia e një surprize.

Peshqit

Do të jetë një ditë e zakonshme sa i përket aspektit profesional. Nuk parashikohen zhvillime të veçanta. Ka gjasa që pjesën tjetër të ditës ta kaloni mes miqsh dhe do të keni arsye për të festuar për një prej mikeve tuaja më të mira.