MENU
klinika

Horoskopi, 07 Prill 2020

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje do të përjetojnë momente shumë të këndshme gjatë kësaj të marte. Ka gjasa të merrni disa dhurata domethënëse. Nuk rekomandohet të bëni blerje dhe as të dërgoni para nesër. Në mbrëmje mund të mësoni një lajm, i cili mund t’ju trishtojë, por përpiquni me çdo kusht ta kaloni këtë situatë.

Demi

Do të frymëzoheni nga diçka që do t’ju bëjë të mendoheni gjatë për të ardhmen. Nuk parashikohen evente të veçanta gjatë kësaj dite. Ekziston më shumë mundësia të përfshiheni në punët e shtëpisë dhe nuk do të realizoni ato çfarë kishit planifikuar.

Binjaket

Do të ndiheni mjaft të lodhur nesër. Mos u përpiqni të veproni kundër fizikut tuaj. Nëse e ndjeni të nevojshme për t’u relaksuar, mendoni mënyrën më të mirë për ta bërë këtë. Rekomandohet të gjeni kohë edhe për lojëra me fëmijët

Gaforrja

Gaforret nuk rekomandohet të kalojë shumë kohë në internet. Është e rëndësishme të përfshiheni nëpër aktivitete që do të kënaqnin edhe familjen tuaj. Bëni kujdes me dietën ushqimore dhe luftoni zakonet e këqija.

Luani

Disa Luanë mund të ndodhen në një periudhë të vështirë. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se nuk do të keni momente të lumtura. Mos u shqetësoni nëse konkurrenti ose rivali juaj kryesor është më i fortë se ju. Mendoni me zgjuarsi dhe ecni përpara.

Virgjeresha

Të lindurit e kësaj shenje duhet të tregohen më të sinqertë. Ka gjasa t’ju dalë në pah një gënjeshtër, e cila do t’ju bëjë të ndiheni mjaft keq. Sinqeriteti është i mirëpritur kudo, madje të tillë duhet të tregoheni edhe me veten tuaj. Mos u përpiqni të manipuloni të tjerët.

Peshorja

Mos lejoni që të tjerët të përpiqen t’ju ndryshojnë mendimin. Kini besim te vetja dhe tregohuni i sigurt kur dialogoni me të tjerët. Edhe pse është e martë, ka gjasa që të shënoni sukses në biznes. Rekomandohet të gjeni kohë për t’iu përkushtuar pamjes fizike dhe mirëqenies.

Akrepi

Akrepat nuk rekomandohen të tregohen agresivë ndaj personave të afërt. Shmangni fyerjet dhe fjalët provokuese. Mbani veten nën kontroll dhe evitoni çdo konflikt të mundshëm. Nuk ka asnjë arsye nesër për t’u përfshirë në situata të tensionuara.

Shigjetari

Shigjetarët do të marrin disa lajme inkurajuese. Kjo mund të lidhet me marrëdhëniet në familje apo me një çështje trashëgimie. Beqarët e kësaj shenje nuk rekomandohen të përfshihen nesër në marrëdhënie romantike, pasi nuk është dita e duhur.

Bricjapi

Bricjapët do ta shpenzojnë këtë ditë duke shijuar çdo moment. Ka gjasa të realizoni të gjitha planet tuaja. Mos i refuzoni këshillat e tjerëve, mbi të gjitha nëse këshillat vijnë nga të afërmit tuaj. Bëni kujdes me shëndetin!

Ujori

Ujorët mund të ndihen të lodhur nga dita e nesërme. Ka shumë gjasa që pjesën më të madhe të kohës të jeni të aktivizuar në punë, apo me çështje urgjente personale. Vetëm në mbrëmje do të mund të gjeni pak kohë të lirë

Peshqit

Të lindurit e kësaj shenje rrezikojnë të përfshihen në një konflikt verbal. Ka gjasa që fjalët e shprehura në fuqinë e emocioneve do të dëmtojnë marrëdhënien tuaj me dikë të afërt. Beqarët e kësaj shenje nuk rekomandohet ta kërkojnë dashurinë nëpër rrjete sociale, por në ato vende që frekuentojnë më shpesh.