MENU
klinika

Horoskopi, 1 dhjetor 2019

Dashi

Një ditë e qetë për Dashin që do të jetojë një kohë të shkëlqyeshme në dashuri. Do jeni optimist dhe pozitiv dhe do tërhiqni vëmendjen e atyre që janë përreth jush. Edhe beqarët mund të kenë mundësi të reja për të përmbushur shpirtin. Në punë bëni kujdes që të mos jeni neglizhencë dhe mos nënvlerësoni asgjë për të mos gabuar. Kujdesuni për bashkëpunimet.

Demi

Sot do të përballeni me një vendim të rëndësishëm për të marrë, por mund të mbështeteni tek partneri juaj për këshilla ose për familjen. Nëse jeni beqarë, duhet të fitoni besimin e personit të prekur dhe t’i kuptoni qëllimet tuaja. Në punë po kaloni një periudhë pozitive, gjithashtu do të jeni në gjendje të tërhiqni vëmendjen e shefit tuaj.

Binjaket

Një tension në një familje dhe në nivelin sentimental mund të karakterizonte këtë ditë. Me Venusin ende në kundërshtim grindjet do të jenë të pashmangshme, si dhe lëkundjet e humorit dhe madje edhe beqarët do vuajnë nga këto ulje-ngritje. Nuk do të jetë e lehtë të vazhdoni me idetë tuaja në punë, por do të keni sukses nëse jeni në gjendje të krijoni një atmosferë harmonike me kolegët dhe drejtuesit.

Gaforrja

Ju duhet një pushim që do t’ju ndihmojë të rizgjoni ndjenjat dhe të forconi marrëdhëniet në çift. Nëse jeni beqarë, do të keni mundësinë të krijoni marrëdhënie të reja dhe të krijoni një të ardhme së bashku me personin që ju pëlqen. Në punë keni bërë më të mirën tuaj dhe tani gjithçka që duhet të bëni është të prisni rezultatet, të cilat duhet të jenë fitime të mira.

Luani

Ka gjëra që duhen sqaruar në dashuri, por është më mirë të shtyni gjithçka deri më vonë, në momentin kur të keni përqendrimin e duhur dhe qasjen më të mirë në marrëdhëniet me të tjerët. Për zemrat e vetmuara do të jetë një ditë takimesh të reja. Sot do të duhet të përpiqeni të rimerrni kontrollin mbi disa çështje profesionale për të cilat jeni kujdesur kohët e fundit.

Virgjeresha

Përfitoni nga kjo ditë për t’u çlodhur dhe përkushtuar më shumë partnerit tuaj. Jepini vetes edhe një argëtim, duhet të dilni nga rutinat tuaja të zakonshme të miqësive, dhe nëse jeni beqarë, mund të takoni edhe njerëz të rinj. Në punë, disa raste të papritura do të ndikojnë në suksesin e disa projekteve, por besimi në qëndrueshmërinë tuaj do jetë i palëkundur.

Peshorja

Sot do të jetë e nevojshme të zgjidhni disa çështje kritike në fushën sentimentale që përndryshe rrezikojnë të zgjasin shumë. Sqaroni gjithçka me të dashurin tuaj. Për beqarët, ka një mbrëmje interesante me miqtë dhe të njohurit e rinj. Angazhimet tuaja profesionale vazhdojnë t’ju mbajnë të zënë por ju keni një shans shumë të mirë për të marrë rezultate të mira.

Akrepi

Disa vështirësi me të cilat do të hasni sot do të tejkalohen lehtësisht falë mbështetjes së partnerit tuaj. Pasi të tejkalohen konflikte të caktuara, ju mund të mbështeteni tek i dashuri juaj për të arritur qëllimet e dëshiruara. Beqarët do duhet të rikthehen në lojë dhe të heqin qafe paragjykime të caktuara. Për sa i përket punës, ju po vazhdoni në rrugën e duhur për të arritur qëllimet tuaja, mos u dorëzoni tani që keni gjetur mbështetjen e duhur.

Shigjetari

Gjërat për ju sot po shkojnë shumë mirë, ju jeni optimistë dhe pozitivë deri në atë pikë sa do doni të përcillni këtë gëzim për ata që ju rrethojnë. Do të jeni veçanërisht të dobishëm ndaj të dashurit tuaj dhe nëse jeni beqarë do të përpiqeni të ndihmoni të tjerët. Puna nuk ju jep probleme dhe ju vazhdoni rrugën tuaj pa ndërprerje.

Bricjapi

Edhe nëse është një ditë e shkëlqyeshme nuk mund të relaksoheni siç mendoni, sepse do të duhet të përballeni me shumë angazhime, disa të një natyre profesionale të tjerët me një natyrë emocionale. Çiftet do të gjenden në një udhëkryq, ndërsa zemrat e vetmuara mund të bëjnë takime vendimtare. Sot do të merren vendime urgjente në lidhje me sferën profesionale. Fatkeqësisht nuk mund të shtyni më.

Ujori

Stresi i ditëve të fundit ju ka bërë që të irritoheni lehtësisht dhe madje edhe sot humori juaj nuk do jetë më i miri. Sidoqoftë, ju mund të shkriheni para vëmendjes dhe të përkëdheleni nga vëmendja e partnerit. Edhe beqarët do kenë një ditë mjaft të ndërlikuar. Në punë do të duhet të vazhdoni të merreni me disa probleme të vështira që do t’ju kërkojnë shumë përpjekje nga ana juaj.

Peshqit

Nëse ndiheni të lodhur dhe të pamotivuar sot, mos u shqetësoni, është lodhja e kaluar e ditëve të kaluara që nuk ju shtyn shumë të bëni optimizëm. Në mbrëmje, megjithatë, do të ketë një shërim të shkëlqyeshëm në fushën sentimentale, si për ata që janë në çifte, ashtu edhe për ata që janë në kërkim të një shpirti binjak. Sfera e punës përparon në maksimum, megjithëse me disa vështirësi, por ju jeni pozitiv dhe i vendosur për të arritur qëllimet tuaja.