MENU
klinika

Horoskopi, 12 shtator 2018

Dashi

Duhet të përfshiheni në aktivitete sportive. Qëndroni larg personave që përpiqen t’ju mësojnë zakone të këqija. Duhet të përdorni sa më shumë kontakte për të zgjidhur disa çështje shumë të vështira. Ka gjasa të udhëtoni, por do të shpenzoni shumë.

Demi

Mund t’i zgjidhni problemet vetëm duke menduar pozitivisht. Shmangni investimet afatgjata dhe përpiquni të dilni në mbrëmje me miqtë tuaj. Presioni në punë dhe shtëpi mund të bëjë që të humbni durimin. Bëni kujdes me fjalët, pasi mund të futeni në telashe.

Binjaket

Mbështetja e familjes do t’ju bëjë që të çliroheni nga tensioni. Mendoni mirë para se të investoni diku sot. Ka gjasa që t’ju testojnë në punë. Mblidhni forcat për të dhënë rezultatin e duhur. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do t’ju vijë në ndihmë në një moment të vështirë gjatë ditës.

Gaforrja

Shëndeti i bashkëshortes/bashkëshortit tuaj do t’ju shqetësojë, ndaj duhet të bëni të gjitha kontrollet e nevojshme mjekësore. Tregoni takt kur të flisni me kolegët. Mbikëqyrja juaj e fortë do t’ju bëjë që të jeni mbi të tjerët.

Luani

Ka ardhur koha të mos keni më frikë, pasi kjo ju ndikon negativisht. Shpërfillini ata që ju afrohen vetëm për interes. Ka gjasa që të vizitoni një vend fetar ose të shkoni tek një i afërmi juaj. Mos u tregoni emotiv gjatë takimeve për biznes, pasi do t’ju dëmtojë reputacionin. Sot mund të zhvilloni bisedë sy më sy me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj.

Virgjeresha

Problemet mund të shkatërrojnë lumturinë tuaj. Vullneti dhe puna juaj e lodhshme do të vlerësohen dhe për këtë do të shpërbleheni financiarisht. Disa të afërm të moshuar ka gjasa t’ju bëjë disa pyetje të paarsyeshme.

Peshorja

Do të gëzoheni për suksesin e disa personave të tjerë, të rëndësishëm në jetën tuaj. Është dita e duhur për piknik me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj. Kjo jo vetëm që do t’ju lumturojë por do t’ju ndihmojë për të zgjidhur mosmarrëveshjet.

Akrepi

Do të arrini një marrëveshje të re financiare nga e cila do të përfitoni mjaft para. Mund të mërziteni për shkak të disa kushteve në shtëpi. Bëni mirë të dëgjoni mendimin e më të mëdhenjve. Sa i përket anës romantike, partneri/partnerja juaj do të shfaqë anën më të mirë në këtë drejtim.

Shigjetari

Duhet të kontrolloni ndjenjat. Bëni kujdes me shpenzimet, pasi mund të dilni jashtë buxhetit tuaj. Do të jetë një ditë e mirë sa i përket anës romantike. Planifikojini gjërat ashtu siç duhet, në mënyrë që të merrni rezultatet që kërkoni.

Bricjapi

Duke vepruar me zgjuari, do të zgjidhni disa probleme afatgjata. Mos shpenzoni shumë për argëtim apo për luks. Tregohuni të arsyeshëm, sidomos me njerëzit që ju duan dhe kujdesen për ju. Partneri/partnerja juaj do t’ju mungojë gjatë gjithë ditës.

Ujori

Ka gjasa të vuani nga një dhimbje e vazhdueshme në qafë ose shpinë. Kushtojini rëndësi kësaj, pasi mund të ndikojë në një dobësi të përgjithshme fizike. Pushimi është shumë i nevojshëm gjatë ditës së sotme. Mos gënjeni pasi mund t’ju shkatërrohet lidhja romantike.

Peshqit

Do të kaloni një ditë shumë të vështirë. Ka gjasa që presioni në punë t’ju irritojë. Fitimet nuk do të jenë në nivelin që ju prisnit. Përgjegjësitë në familje do t’ju rriten duke ju shkaktuar tension. Ndërhyrja e të tjerëve mund të dëmtojë marrëdhënien me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj.