MENU
klinika

Horoskopi, 13 korrik 2019

Dashi

Vetëm për shkak se ju duhet të merreni me përgjegjësitë e zakonshme, nuk do të thotë se nuk mund të argëtoheni teksa e bëni këtë. Lëreni kreativitetin tuaj t’ju udhëheqë dhe gjithçka do të bëhet më e lehtë.

Demi

Realiteti i jetës së përditshme mund të ndihet pak i ashpër sot dhe zhytja në fantazi do të jetë antidoti i përsosur. Pra, bëni një ndalesë në librarinë më të afërt në rrugën tuaj në shtëpi dhe merrni një dozë lumturie. Ne dashuri parashikohet të keni fat.

Binjaket

Mos u shqetësoni shumë nëse po kaloni një kohë të vështirë me komunikimin në familje. Gjendeni në kaos nga ana emocionale dhe jeni duke luftuar me dëshirat kontradiktore. Jepini vetes kohën dhe hapësirën që ju nevojitet.

Gaforrja

Mbani sytë hapur, sepse pavarësisht ankesave të vazhdueshme të njerëzve që keni përreth, kjo do të jetë një ditë shumë e mirë. Do të keni qëndrimin e duhur për të bërë shoqëri të reja dhe për të thyer akullin me njerëz që nuk i njihni.

Luani

Blerjet sot do të jenë një terapi shumë tërheqëse, por kini kujdes që të mos e ekzagjeroni me shpenzimet. Duhet të bëni kujdes me portofolin tuaj dhe të jeni edhe më të kujdesshëm e më konservator me shpenzimet tuaja sesa zakonisht.

Virgjeresha

Sot është një ditë e mrekullueshme për të vënë në lëvizje idetë tuaja. Filloni të organizoni një plan. Do të shikoni se do të jeni disa hapa përpara të tjerëve. Në dashuri duket një situatë ngërçi që nuk po zgjidhet.

Peshorja

Një bisedë ballë për ballë me partnerin tuaj është e vetmja mënyrë e përshtatshme për të mbledhur më shumë prova mbi disa dyshime. Mos ndërmerrni asnjë veprim pa fakte, sepse mund ta fusni veten në disa telashe të jashtëzakonshme.

Akrepi

Sekretet tuaja janë derdhur në të gjithë vendin. Kjo mund të jetë një karmë e keqe që po kthehet për t’ju ndjekur. Megjithatë, nëse e mbani veten të qetë, gjithçka do të jetë kalimtare.

Shigjetari

Dëgjoni instinktin tuaj në çështjet e dashurisë, sepse nuk do të zhgënjeheni. Mos lejoni që dikush t’ju shtyjë të bëni diçka sot. Tregohuni më i përmbajtur në nënshkrimin e dokumenteve.

Bricjapi

Dikush mund të marrë një vendim të madh për ju sot, kështu që të gjitha hulumtimet që keni bërë deri tani nuk do të kenë asnjë vlerë. Nëse ndiheni mirënjohës që një përgjegjësi e madhe u hoq nga shpatullat tuaja, atëherë jini mirënjohës.

Ujori

Ju jeni shumë të ngazëllyer për një arritje të kohëve të fundit, por përpiquni të mos zbuloni të gjitha sekretet e suksesit tuaj sot. Kjo është një kohë e mirë për t’i mbajtur planet tuaja të fshehta deri në realizimin tuaj.

Peshqit

Për të fituar vetëbesim më të mirë, natyra juaj vetëmohuese ka nevojë për një stërvitje të madhe. Në aspektin profesional, do të merrni një mbështetje nga një person që do të vijë në kohën e duhur. Tregohuni mirënjohës.