MENU
klinika

Horoskopi, 13 pril 2019

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje nuk duhet t’i gjykojnë të tjerët nga pamja e jashtme. Ka gjasa që pas një personi të thjeshtë në dukje, të jetë dikush me shumë autoritet ose mund të jetë një person mjaft i përshtatshëm për të qenë partneri juaj. Është e rëndësishme të mbani nën kontroll emocionet.

Demi

Demët nuk duhet të mendojnë sot për të ardhmen. Do të jetë e pamundur sot të parashikoni rezultatin e kësaj dite. Mund të nisni një histori të re dashurie ose t’i thoni lamtumirë partnerit/partneres suaj. Qëndroni të qetë pavarësisht gjithçkaje.

Binjaket

Binjakët do të përjetojnë emocione mjaft të këndshme këtë të shtunë. Mund të bëni udhëtime në vende ku nuk keni qenë më parë ose mund të takoni një person mjaft të veçantë. Në mbrëmje do të keni dëshirë të ndryshoni arredimin e shtëpisë. Dikush mund t’ju mbushë me optimizëm.

Gaforrja

Gaforret do të marrin informacione të shumta këtë të shtunë. Në mënyrë që të mos humbisni në bisedat e dikujt, përpiquni të qetësoheni psikologjikisht. Nuk rekomandohet të analizoni menjëherë informacionet, pasi duhet një kohë e caktuar për të kuptuar situatën e krijuar.

Luani

Disa Luanë do të ndihen të palumtur me veten e tyre. Ndoshta emocione të tilla do t’ju sjellin një ndjesi të pakëndshme, si në jetën personale ashtu edhe atë profesionale. Për ta shmangur këtë gjendje, bëni mirë të planifikoni disa ditë pushime.

Virgjeresha

Të lindurit e kësaj shenje rrezikojnë të harrojnë diçka të rëndësishme. Ndoshta bëhet fjalë për një premtim ndaj gjysmës suaj të dytë, fëmijës ose një të moshuari në familje. Gjithashtu, do të keni probleme me financat, duke bërë që të mos blini diçka që kishit kohë që e mendonit.

Peshorja

Peshoret ka gjasa të trishtohen për shkak të një lajmi të papritur. Kjo mund të ketë lidhje me punën, çfarë mund të ndikojë te financat. Mund të dilni nga kjo situatë vetëm nëse iu ndihmon një miku juaj. Sa i përket ndjenjave, do të përjetoni emocione mjaft pozitive.

Akrepi

Disa Akrepë do ta kalojnë pjesën më të madhe të ditës me punët e shtëpisë. Pasdite mund të gjeni kohë për veten tuaj. Do të ishte mirë nëse dilni jashtë qytetit. Nuk është dita e duhur për çdo gjë që ka lidhje me marrëdhënien tuaj të dashurisë.

Shigjetari

Shigjetarët mund të mbajnë një përgjegjësi të madhe sot. Ka gjasa të kujdeseni për një person të sëmurë këtë të shtunë. Megjithatë, përpiquni t’i merrni gjërat me lehtësi. Në mbrëmje mund të merrni një dhuratë ose një lajm mjaft të mirë.

Bricjapi

Bricjapët do të dëgjojnë vetëm veten e tyre sot. Arsyeja për këtë do të jetë fakti që mund të keni besim të tepërt në vete. Mund të merrni rolin e liderit sot në familje ose në marrëdhënie me një grup personash. Megjithatë, merrni parasysh edhe rrezikun e mundshëm.

Ujori

Ujorët duhet të frenohen nga negociatat e lodhshme dhe udhëtimet e gjata. Trupi juaj do të kërkojë pushim të plotë. Mendoni se si të organizoni kohën e lirë në shtëpi, në mënyrë që të kaloni sa më shumë momente interesante. Nga ana tjetër, ju mund të ftoni miqtë tuaj të ngushtë ose të organizoni një darkë romantike.

Peshqit

Peshqit mund të fyejnë dikë sot. Për të shmangur këtë parashikim, tregohuni të kujdesshëm dhe me takt. Në përgjithësi, këtë të shtunë do të kaloni momente të këndshme. Është koha e duhur për të eksperimentuar në fusha të cilat nuk i njihni mirë.