MENU
klinika

Horoskopi, 14 prill 2019

Dashi

Koha është në anën tuaj sot më në fund! Pas një periudhe të gjatë ndjesie sikur të mos kishit kontroll mbi kalendarin tuaj, jeni përsëri në krye. Gjëja e parë që duhet të bëni është që të mendoni për veten dhe të relaksoheni.

Demi

Sot të kuptuarit e një situate të panjohur mund të mos jetë aq e lehtë sa zakonisht. Ka një ajër të fortë konfuzioni, që po lundron dhe po sulmon shumë njerëz, përfshirë edhe ju. Kthejeni përqendrimin te çështje të thjeshta, por me prioritet.

Binjaket

Ju padyshim dini se si të krijoni një atmosferë të mirë për njerëzit që keni pranë, por sot meritoni të bëni një pushim. Kjo është një mundësi e mrekullueshme për të eksploruar diçka të re dhe për të provuar diçka, që nuk mund ta keni provuar më parë.

Gaforrja

Nëse dikush hutohet nga diçka që ju thoni sot, bëni mirë që ta sqaroni me detaje. Duhet të qartësoni mendimet dhe të flisni shkurt. Sa u përket çështjeve financiare, duhet të tregoni më shumë kreativë për të shtuar alternativat.

Luani

Jeta juaj e përditshme po kalon nëpër disa kthesa komploti, të denja për një thriller klasik Hollivudjan. Lajm i mirë është se ju mund ta ndaloni këtë nëse doni! Fokusojeni komunikimin te disa njerëz të rëndësishëm për planet dhe projektet e ardhshme.

Virgjeresha

Jeta juaj e përditshme po kalon nëpër disa kthesa komploti, të denja për një thriller klasik Hollivudjan. Lajm i mirë është se ju mund ta ndaloni këtë nëse doni! Fokusojeni komunikimin te disa njerëz të rëndësishëm për planet dhe projektet e ardhshme.

Peshorja

Nëse do t’ju duhet të qëndroni zgjuar deri në mesnatë për të përfunduar disa detyra të lëna pas dorë, atëherë bëjeni. Nuk këshilloheni që të shkaktoni vonesa me afatet, sepse mund të dëmtoni reputacionin tuaj.

Akrepi

Përpiquni t’i kuptoni njerëzit sot, duke shmangur fërkimet me personat të cilët kanë një opinion ndryshe nga ju. Në dashuri do t’ju duhet të bëni një hap pas për të shmangur keqkuptimet.

Shigjetari

Përpiquni t’i kuptoni njerëzit sot, duke shmangur fërkimet me personat të cilët kanë një opinion ndryshe nga ju. Në dashuri do t’ju duhet të bëni një hap pas për të shmangur keqkuptimet.

Bricjapi

Ka ardhur momenti që të zhvilloni një bisedë, të cilën e keni shtyrë prej kohësh. Të dëgjoni me kujdes dhe të përgjigjeni qartë do të jetë më e rëndësishmja. Në punë keni nevojë për më shumë nxitje, veçanërisht në aspektin financiar.

Ujori

Askush nuk po ju pengon në rrugën tuaj, pra gëzoni kushte fantastike për sukses. Por, jo gjithmonë rruga pa pengesa është garanci për t’ia dalë mbanë. Nëse nuk tregoni guxim, asgjë nuk mund të funksionojë. Kjo gjë vlen edhe në dashuri.

Peshqit

Mos u habitni nëse sot disa njerëz ua thonë gjërat troç. Kjo do t’ju ndihmojë që të jeni më realistë. Në punë do t’ju duhet të tregoni më shumë përkushtim për të arritur suksesin që dëshironi.