MENU
klinika

Horoskopi, 14 tetor 2022

Dashi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire nese ju tregoheni ma pak autoritare. Sigurisht qe ju jeni besnike dhe ndjenjat tuaja jane te sinqerta, por duhet te mundoheni te kerkoni edhe mendimin e atij kur keni per te marre vendime. Beqaret, fale Venusit do kalojne momente te bukura. Edhe pse do mundoheni t’i organizoni mire financat nuk do i shmangni dot problemet.

Demi

Ndikimi i Jupiterit ne sektorin e dashurise do jete shume i favorshem. Nese jeni ne nje lidhje do ndiheni te lumtur me ate qe keni prane dhe do perjetoni mjaft kenaqesi se bashku. Dita e beqareve do jete e mbrojtur. Ka shume mundesi qe ju te takoni dike qe t’iu binde te krijoni nje lidhje. Kujdes me parate! Nga njera ane do doni te beni ekonomi por nga ana tjeter do shpenzoni pa mase!

Binjaket

Do kritikoheni ende nga partneri sot per shkak se ai nuk e duron dot rifillimin e deshires suaj per t’u enduar sa andej kendej. Nese mundoheni te flisni me te me takt dhe diplomaci mund te shmangni nje perballje te rrezikshme. Beqaret do perfitojne deri ne maksimum nga liria e tyre, por do kene edhe mundesi per te krijuar nje lidhje. Menaxhojini mire financat dhe do keni surpriza te kendshme.

Gaforrja

Planetet do iu ndihmojne edhe ju te forconi bashkepunimin me partnerin dhe te ngrohni klimen ne cift. Beqaret do terhiqen tmerresisht nga dashurite e pamundura. Kthehuni sa me shpejt ne realitet dhe kenaquni me ate qe do iu ofrohet! Shume maturi duhet te tregoni ne sektorin e financave. Nese e menaxhoni me mencuri ate gjithcka do shkoje me se miri. Ju mund t’ia dilni!

Luani

Fale Venusit, klima ne jeten ne cift do jete e qendrueshme. Ata qe kane pasur zenka do te pajtohen dhe do e forcojne lidhjen. Nese e keni lene disi pas dore ate qe keni ne krah beni ndryshimet e duhura. Jeta seksuale do jete e mire! Dielli do ndikoje pozitivisht per beqaret. Do keni aventura. Kujdesuni per financat dhe mos beni asnje shpenzim pa u menduar mire dhe pa pare buxhetin!

Virgjeresha

Gjate dites se sotme ju dhe partneri, do keni nje takim me persona te tjere. Gjithcka qe do ndodhe do iu beje te ndryshoni menyren e te menduarit dhe te vepruarit ne jeten ne cift. Beqaret duhet te ruajne vetekontrollin sepse situata mund t’iu dale jashte kornizave. Kujdes! Ceshtjet financiare do jene te mbrojtura, por kjo nuk iu pengon qe te tregoheni me te matur.

Peshorja

Ata qe jane ne cift do jene pak nostalgjike sot per ato qe kane kaluar, sidomos ata qe kane moshe me te re. Gjithsesi kjo dite do jete e mbushur me tolerance. Per beqaret, Hena do te favorizoje takimet pasionante. Pritet te kete shume dashuri me shikim te pare! Kujdes me lojrat e fatit sepse nuk eshte dita e duhur. Mundohuni te hiqni disa lek menjane qe mos keni probleme.

Akrepi

Jo vetem qe Venusi do te ndikoje ne shenjen tuaj, por ai do bashkepunoje edhe me Jupiterin i cili eshte planeti me i favorshem. Te dy do iu premtojne shume dashuri. Nese jeni te martuar do takoni lumturine dhe pasionin e madh. Nese jeni vetem mund te keni takime por nuk duhet te nxitoheni. Disa probleme financiare do te zgjidhen, por kjo nuk do te thote qe ju nuk do kujdeseni me per buxhetin.

Shigjetari

Ne planin sentimental te cifteve do kete ndryshime rrenjesore dhe te gjitha fale pozicionimit te mire te Jupiterit. Nese keni femije te rritur ata mund te kene nje surprize te madhe dhe te bukur per ju. Edhe per beqaret do jete nje dite e mire, mjafton qe te dine ta shfrytezojne! Me financat eshte mire te tregoheni vigjilente. Plutoni dhe Jupiteri do ndikojne negativisht. Mos ndermerrni

Bricjapi

Mbase pasion shume te madh nuk do kete sot ne jeten ne cift, po do jeni te lumtur dhe marredhenia do jete e ekuilibruar. Ne jeten sentimentale te beqareve nuk do ndikoje asnje planet. Per pasoje nuk do kete ndryshime te medha. Ne planin financiar yjet do iu bejne me te kthjellet dhe me realiste. Do beni operacione financiare por edhe do fitoni nga ato. Me shpenzimet duhet maturi!

Ujori

Marredhenia juaj me partnerin do jete e zjarrte dhe nuk mund te qendroni dot larg-njeri tjetrit. Kjo eshte normale duke qene se ndiheni aq mire bashke! Per beqaret do jete nje nga ditet me te mira per dashurine. Jo vetem Venusi, por edhe Jupiteri do ndikojne ne qiellin tuaj dhe do iu sjellin nje takim te rendesishem. Do keni edhe per pak kohe veshtiresi financiare. Tregohuni te

Peshqit

Zemergjeresia do te shenjoje jeten tuaj ne cift. Edhe pse ne disa momente mund te keni ndonje dyshim, kjo nuk do perbeje probleme. Do jete nje dite pergjithesisht e lumtur. Ju beqare nuk duhet te abuzoni me joshjen sepse nuk do arrini asgjekundi. Me financat do keni disa probleme. Ne fakt nuk eshte ndonje cudi e madhe duke qene se nuk e privoni dot veten nga shpenzimet.