MENU
klinika

Horoskopi, 18 tetor 2022

Dashi

Do të të mungojë një udhëtim, për të qenë diku, ku në raste të tjera jeni argëtuar dhe jeni lidhur me njerëz me të cilët ndani interesa. Por ju nuk keni zgjidhje tjetër veçse të supozoni se nuk mund të ndodhë dhe kaq. Kërkoni stimuj të tjerë.

Demi

Idetë tuaja do të jenë shumë të qarta kur bëhet fjalë për lidhjen me veten dhe do të keni një rritje të vetëvlerësimit, për më tepër, disa tensione me partnerin tuaj ose me mjedisin po zvogëlohen dhe kjo ju bën të shikoni gjithçka nga një perspektivë e re. Retë e errëta zhduken.

Binjaket

Sot keni më shumë përgjegjësi se zakonisht, pasi ka shumë të ngjarë që do të duhet të kujdeseni për një person në familje që ka nevojë për ju. Mos hezitoni ta bëni këtë edhe nëse do të thotë që do të pushoni më pak këtë fundjavë.

Gaforrja

Ecni sa më shumë që të mundeni dhe mos e mbaroni ajrin, edhe nëse është pak ftohtë, ju prek në fytyrë dhe ju ndihmon të pastroni mendjen nga disa ide të vogla të animuara që ju ndjekin sot. Mos kërkoni justifikime për të qëndruar në divan, do të shihni se si ndryshon humori juaj.

Luani

Ia vlen të jesh i sinqertë nëse një mik vjen me një plan për të shkuar në një udhëtim ose ikje dhe vërtet mendon për diçka tjetër, ose dëshiron një plan tjetër. Ju do të jeni në gjendje të arrini një marrëveshje nëse thoni atë që mendoni vërtet dhe nuk luani.

Virgjeresha

Forcat tuaja fizike janë mirë sot, me një shpirt shumë më të gjallë dhe shihni se mund të bëni diçka që nuk keni qenë në gjendje ta bëni për një kohë të gjatë. Kjo ju bën të dëshironi të dilni jashtë dhe të argëtoheni. Bëjeni, por gjithçka me qëllim që të mos jetë e tepërt. Dikush ju shoqëron.

Peshorja

Sot ju duhet të bëni një përpjekje për të rikuperuar një kohë personale për t’i kushtuar dikujt në familje që ju mungon dhe kjo është gjëja më e rëndësishme që mund të bëni. Fjalët e tyre do t’ju emocionojnë dhe ajo që transmetojnë do të mbetet me ju përgjithmonë.

Akrepi

Nëse i afroheni zjarrit, mund të digjeni. Kushtojini vëmendje asaj marrëdhënieje disi të veçantë dhe të paqartë me një person që ka implikime të tjera personale ose familjare. Ju pëlqejnë aventurat dhe nuk i shmangeni rreziqeve, por jini të vetëdijshëm.

Shigjetari

Rrjetet sociale do t’ju ​​sjellin sot një mënyrë për të arritur tek dikush që ju tërheq që nuk e prisnit. Është diçka që do ta bëni shumë natyrshëm dhe e vërteta është se do të dëshironi ta lini veten të shkojë në atë rrugë pa menduar shumë. Do të ketë buzëqeshje dhe joshje.

Bricjapi

Nuk ju pëlqen të vini në dyshim sjelljen ose idetë tuaja në lidhje me politikën apo gjëra të tjera dhe sot do t’ia bëni të qartë dikujt që nuk mendon mirë për atë që keni bërë në një çështje familjare. Por ju duhet të dëgjoni edhe pozicione të tjera.

Ujori

Nuk ju pëlqen të përsërisni të njëjtat gjëra, të shkoni në të njëjtat vende ose të shihni të njëjtat gjëra dhe sot do t’i kërkoni partnerit tuaj që të ndryshojë disi rutinën. Ju do ta bëni atë të ndodhë sepse do t’i dorëzohet tekave dhe dëshirës suaj për inovacion. Do argëtoheni.

Peshqit

Mos u ndjeni fajtorë nëse gëzoni një kënaqësi të vogël sot, ndoshta pak të fshehur nga të tjerët, nga familja juaj ose nga partneri juaj. Nuk është një gjë e keqe që ju doni të bëni diçka individualisht dhe nuk keni nevojë t’ia tregoni të gjithëve.