MENU
klinika

Horoskopi, 19 dhjetor 2018

Dashi

Do të mendoni seriozisht sesi do të organizoheni për festat e fundvitit. Do të mendoni edhe për dhuratat që mund t’i bëni familjarëve. Sa i përket marrëdhënies me partnerin/partneren tuaj, do të përballeni me disa momente të vështira, por kjo do të jetë e përkohshme dhe shumë shpejt do t’i ktheheni normalitetit.

Demi

Kjo ditë do të jetë plot incidente dhe rastësi. Mbani veten nën kontroll dhe mos u përpiqni t’u jepni përgjigje menjëherë të gjitha pyetjeve. Lërini gjërat të ecin vetë dhe së shpejti do të kuptoni që po ndodhin ndryshime pozitive.

Binjaket

Disa çështje mund të dalin jashtë kontrollit sot. Nuk do ta gjeni dot fajtorin për këtë, ndaj mos u zemëroni me personat rreth jush. Mësoni të përballeni me të vërtetën dhe ka gjasa që të jeni ju fajtori për vështirësitë me të cilat jeni përballur sot.

Gaforrja

Mund të kryeni disa detyra aspak të këndshme sot. Megjithatë, kjo do t’ju japë mundësinë të tregoni profesionalizmin tuaj. Gjithashtu, një miku juaj i ngushtë do të ketë nevojë për ndihmën tuaj, për të cilin do të tregoni shumë i gatshëm. Megjithatë, ka gjasa që në fund të ditës të ndiheni mjaft të lodhur dhe të keni nevojë për relaks.

Luani

Shumë Luanë do ta kalojnë pjesën më të madhe të ditë duke menduar për organizimin e festave të fundvitit dhe veshjet që do t’iu duhen. Jepini prioritet komfortit dhe besimit. Duhet të gjeni kohë për t’u relaksuar, por do të ishte mirë të mos e tepronit.

Virgjeresha

Ka gjasa që mund të ftoheni, ndaj kujdesuni për veten dhe veshjen e duhur. Megjithatë, për disa persona të tjerë të kësaj shenje gjërat mund të ecin ashtu siç do të dëshironit, përfshi këtu edhe disa të vështirësi lidhur me karrierën tuaj.

Peshorja

Disa persona të kësaj shenje do të kenë një sjellje misterioze. Ndoshta mund të keni dëshirë për të diskutuar rreth çështjeve të ndryshme. Përgjigjuni me takt kërkesave për ndihmë ndaj të tjerëve.

Akrepi

Kushtojini më shumë kohë familjarëve dhe mos e teproni me argëtim. Ka gjasa të surprizoheni nga diçka që mund t’ju ndryshojë rrjedhën e ditës. Ka mundësi ish-partneri juaj të rikthehet sërish, duke iu vënë në dyshime rreth vendimit tuaj.

Shigjetari

Do të ndiheni shumë e lodhur për shkak të punës sot. Në mbrëmje do të shijoni qetësinë dhe do të keni dëshirë vetëm për t’u relaksuar. Do të zhvilloni disa biseda të ngrohta me familjarët tuaj që do t’ju bëjnë të ndiheni shumë optimistë.

Bricjapi

Disa Bricjapë do ta kalojnë kohën duke zgjidhur disa çështje organizative. Mund të bëheni pjesë e një projekti të ri së bashku me partnerin/partneren tuaj. Do të shqetësoheni nga sjellja e dikujt përreth jush.

Ujori

Ujorët mund të frymëzohen sot nga një ide e re. Ka mundësi që pak më vonë kjo ide t’ju krijojë mundësi për të ardhura të tjera, ose të arrini një pozicion më të lartë në punë. Megjithatë, ka gjasa që të keni përplasje me një kolegun tuaj.

Peshqit

Mund të ndiheni të zhgënjyer nga rezultatet e një dite më parë. Megjithatë, mendoni për aspektet pozitive të jetës dhe harroni detyrat e papërfunduara për momentin. Përpiquni ta gëzoni veten, duke u përfshirë në një aktivitet argëtues.