MENU
klinika

Horoskopi, 19 tetor 2018

Dashi

Sa i përket jetës sentimentale dhe asaj familjare, personat e lindur në këtë shenjë do të përmirësojnë jetën e dashurisë. Nga ana e ngritjes profesionale shumë të lindur në këtë shenjë do të kenë suksese të mëdha.

Demi

Për ata që kanë biznese, suksesi do të jetë shumë afër. Në jetën familjare dhe atë të dashurisë, megjithatë nuk do të shpëtoni pa zhgënjime. Duhet të jeni më tolerant ndaj partnerit.

Binjaket

Në punë do të gjendeni para situatave të palakmueshme. Gjërat do të përmirësohen në pjesën e dytë të ditës. Në dashuri yjet ju sugjerojnë që lidhjet serioze t’i trajtoni me kujdes.

Gaforrja

Mund të keni paksa vështirësi financiare, por gjërat do rregullohen. Ndërkaq, në dashuri të martuarit do të përballen me disa probleme të vogla. Të pamartuarit do të krijojnë marrëdhënie të shkëlqyeshme me të tjerët.

Luani

Në dashuri do të ketë probleme vetëm për të martuarit. Karakteri i kësaj shenje është i këtillë. Megjithatë, do i rregulloni ato ngadalë! Me financat duhet të tregoni kujdes.

Virgjeresha

Në dashuri do të keni lajme të mira. Ndërkaq shëndeti parashikohet të jetë shumë i mirë. Me paratë nuk i keni punët shumë mirë, por kjo sepse jeni pak dorëlëshuar.

Peshorja

Në dashuri çiftet do të kenë probleme në komunikim. Në punë do të jeni shumë të relaksuar, kjo edhe për shkak të disa sukseseve. Edhe shëndeti parashikohet të jetë shumë i mirë.

Akrepi

Në përgjithësi karriera do të jetë e begatshme për këtë shenjë. Në dashuri duhet të mësoheni me jetën familjare dhe të ndërtoni një harmoni më të madhe. Një udhëtim shfaqet në sfond.

Shigjetari

Duhet të jeni më të bindur në arritjen e qëllimeve tuaja. Nëse merreni me biznes, fokusohuni më shumë te shpenzimet. Shëndeti do të jetë shumë i mirë.

Bricjapi

Disa probleme të zakonshme në punë do ju shqetësojnë pak. Jeta profesionale do të komplikohet nga mungesa e suksesit. Mendoni pozitivisht dhe gjërat do ju ecin mbarë.

Ujori

Parashikohet të keni sukses në dashuri. Një investim që keni bërë do ju japë shumë përfitime financiare. Sa i përket shëndetit, përpiquni të pushoni më shumë.

Peshqit

Disa pengesa që ju dalin në punë do të mund t’i tejkaloni me shumë maturi. Në sferën e dashurisë do të keni një përplasje me partnerin që vjen si pasoje e financave.