MENU
klinika

Horoskopi, 2 shtator 2018

Dashi

Gjëja e fundit që dëshironi sot është një ditë stresi dhe plot dilema. Përpiquni ta jetoni këtë ditë në maksimum dhe të shpenzoni shumë në argëtim. Mos e privoni veten nga kënaqësitë e jetës.

Demi

Bëni një shëtitje të gjatë për hir të shëndetit tuaj. Kontrolloni shpenzimet tuaja dhe përpiquni të mos jeni tepër bujar më shumë sesa duhet. Stili i jetesës tuaj ekstravagante mund të shkaktojë tensione në familje.

Binjaket

Një udhëtim i papritur mund të jetë i mundimshëm, i cili do t’ju bëjë të mërzitur. Dikush me të cilin jetoni do të mërzitet nëse e keni shpërfillur së fundmi. Armiqtë e fshehtë do të jenë të etur për të përhapur thashetheme rreth jush.

Gaforrja

Një ribashkim me një mik të vjetër do të ndriçojë gjendjen tuaj shpirtërore. Shpenzimet e papritura mund të shkaktojnë presion financiar. Temperamenti juaj mund t’ju shtyjë në një situatë problematike sot në punë.

Luani

Sot është një ditë e mirë për të ndjekur interesin tuaj shpirtëror. Shpenzimet rriten, por rritja e të ardhurave gjithashtu është e mirë. Është koha e duhur për sukses dhe lumturi falë përpjekjeve tuaja dhe mbështetjes së dhënë nga anëtarët e familjes.

Virgjeresha

Ditë e mirë për rekreacion dhe argëtim. Nëse merreni me biznes tregoni më shumë vëmendje ndaj shpenzimeve të panevojshme. Do të kaloni një pasdite të këndshme me partnerin tuaj.

Peshorja

Disa probleme të fjetura do të shfaqen duke sjellë presion mendor dhe stres. Tendenca juaj për t’i lënë gjërat pas dore do të sjellë zhgënjim. Megjithatë kjo periudhë kalimtare do t’i lërë vendin kënaqësisë.

Akrepi

Të gjitha investimet duhet të bëhen me kujdes të madh. Nuk favorizoheni në këto momente për të ndërmarrë aventura të rrezikshme veçanërisht kur këtu përfshihen edhe paratë.

Shigjetari

Hapat e guximshëm dhe vendimet kurajoze do të sillnin shpërblime të favorshme. Sot është një nga ato ditë kur gjërat në dashuri nuk do të lëvizin ashtu siç dëshiron.

Bricjapi

Shmangni argumentet dhe konfrontimet e panevojshme me të tjerët. Nuk është një ditë shumë e mirë për çështjet e dashurisë. Me pak mirëkuptim dhe tolerancë dita do të kalojë pa probleme.

Ujori

Kujdesuni për mirëqenien tuaj përndryshe gjërat mund të marrin një kthesë për keq. Çështjet në pritje bëhen më të zymta dhe shpenzimet më të mëdha. Për më shumë paqe mendore, merruni me sport.

Peshqit

Pasiguria në lidhje me financat do të krijojë tensione në mendjen tuaj. Shmangni një hap të nxituar në dashuri. Nëse një punë nuk ju sjellë kënaqësi shpirtërore, hiqni dorë prej saj tani që nuk jeni shumë vonë.