MENU
klinika

Horoskopi, 21 mars 2019

Dashi

Do të favorizoheni në nisjen e një sipërmarrjeje të re. Mos humbisni kohë, por përpiquni të vini në zbatim projektet tuaja. Parashikimi për ditën e sotme sa i përket financave do të jetë pozitiv.

Demi

Aftësia juaj për t’i pranuar gjërat që nuk mund të ndryshoni në jetën tuaj është për t’u pasur zili. Por sot, do të ishte gjëja e duhur nëse tregoni më shumë vullnet për risi. Në dashuri, yjet ju favorizojnë.

Binjaket

Shfrytëzoni çdo gjë që është rreth jush për të arritur aty ku duhet te jeni, por mos u keqkuptoni. Kjo nuk ka të bëjë me shfrytëzimin e njerëzve ose lidhjeve që keni. Ka të bëjë me mënyrën krijuese të përdorimit të burimeve që keni në dispozicion.

Gaforrja

Thyerja e rregullave nuk është gjithmonë një gjë e keqe, veçanërisht nëse rregullat kufizojnë krijimtarinë ose suksesin tuaj. Njerëz të rinj do të hyjnë në jetën tuaj duke e bërë atë më emocionale.

Luani

A jeni të lodhur nga pritjet e gjata? Për t’i shpëtuar presioneve me të cilat përballeni ndiqni dëshirat tuaja. Ka ardhur koha që ju ta kapni demin nga brirët dhe të thoni jo. Konfliktet nuk i do askush, por vjen një moment në jetë ku ju duhet të ngriheni në këmbë dhe të bëni rezistencë.

Virgjeresha

Sapo të zgjoheni këtë mëngjes, duhet të shikoni veten në pasqyrë dhe të reflektoni. Ëndrrat shqetësuese, pengesat e fundit dhe një ndjenjë e përgjithshme pesimizmi mund t’ju shkaktojë tension sot. Mundohuni të mos i merrni gjërat shumë seriozisht.

Peshorja

Gjërat janë më të lehta nga sa i mendoni, veçanërisht në jetën tuaj romantike. Asgjë nuk është e pamundur, veçanërisht nëse kërkoni më shumë emocion. Kaloni më shumë kohë jashtë ambienteve të shtëpisë dhe njihni sa më shumë njerëz.

Akrepi

Nëse përballeni me një konflikt emocional sot, mos lejoni që të jeni ju agresori. Energjia juaj është e përqendruar rreth kompromisit pozitiv tani, prandaj mbështetuni në më shumë metoda diplomatike në zgjidhjen e problemeve.

Shigjetari

Askush nuk mund t’ju japë falas ndonjë dozë besimi. Duhet që ta fitoni vetë atë. Ecni përpara me kurajë edhe nëse ndjeni se nuk e keni mbështetjen e personave që keni pranë. Në dashuri, gjërat do te jenë të qëndrueshme.

Bricjapi

Nëse dikush në jetën tuaj është i lëkundur për një vendim të rëndësishëm, sigurohuni që mos i shtyni planet dhe projektet tuaja. Një investim parashikohet të mos sjelle përfitimet që do të dëshironit.

Ujori

Nëse gjendeni në vendin e duhur dhe në kohën e duhur mund të takoni njeriun e zemrës. Në punë, përpiquni t’i merrni gjërat me qetësi duke shmangur stresin. Kështu do të keni edhe më shumë sukses.

Peshqit

Mos e humbisni kontaktin e drejtpërdrejtë me njerëzit. Ju keni nevojë që të jeni i rrethuar nga miq dhe të afërm. Në aspektin ekonomik, mund të merrni lajmë që do t’i prisni me pozitivitet. Në dashuri, jo gjithçka po ecën me ritmet e duhura.