MENU
klinika

Horoskopi, 22 tetor 2022

Dashi

Në qendër të vëmendjes është pasuria për 30 ditët e ardhshme dhe Dielli hyn te Akrepi duke aktivizuar sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta. Është një kohë fantastike gjatë së cilës do t’ju hapen shumë dyer nga miqtë, familja dhe madje edhe në punë.

Demi

Dashuria është në rrugë e sipër, ndaj përgatituni. Dielli hyn te Akrepi duke aktivizuar sektorin tuaj të angazhimeve. Mund të ndiheni sikur gjithçka shkon në vendin e duhur për ju dhe personin e zemrës. Bëhuni gati për një udhëtim emocionues.

Binjaket

Dielli hyn te Akrepi duke aktivizuar sektorin tuaj të detyrave të përditshme. Ka shumë gjëra që po ndodhin në jetën tuaj, kështu që organizimi, strukturimi dhe përgatitja janë të gjitha në rregull. Financat do të përmirësohen ndjeshëm kështu që keni mundësi të kurseni disa para.

Gaforrja

Romancë që ju pompon zemrën. Mund të jetë kthimi i sezonit ose Dielli që hyn në Akrep arsyeja që do përjetoni një romancë të zjarrtë.

Luani

Bëhu komod. Është koha të nxirrni rrobat tuaja të rehatshme dhe t’i lejoni vetes leje të zhyteni në rutinën tuaj dhe të relaksoheni. Është koha për t’u çlodhur dhe për të shijuar më shumë kohën.

Virgjeresha

Ju nuk jeni gjithmonë më llafazanët në grup, por dëshironi më shumë biseda kokë më kokë me miqtë dhe familjen. Caktoni më shumë takime për kafe dhe merrni parasysh të bashkoheni sërish me grupet e anëtarësimit social që përshtaten me interesat tuaja profesionale. Ju nuk do të pendoheni që u lidhët me miqtë e vjetër dhe u takuat përsëri.

Peshorja

Kurseni sa më shumë që të jetë e mundur dhe do të ndiheni të relaksuar kur llogaria juaj bankare të jetë rikthyer në gjendje të mirë dhe financat të jenë të sigurta. Mund të fitoni më shumë dhe të gjeni mënyra të reja për të gjeneruar të ardhura.

Akrepi

Jeta po duket e mrekullueshme dhe është koha për të bërë përmirësimet tuaja. Ju keni bërë mjaft reflektim dhe e dini vërtet se ku dëshironi të shkojë 2022-shi juaj. Dielli hyn te Akrepi duke aktivizuar sektorin tuaj të identitetit dhe zhvillimit personal. Pra, nëse po mendoni të ktheheni në kolegj, të merrni një kurs certifikimi ose të krijoni listën tuaj të librave është koha e duhur për ta bërë.

Shigjetari

Ju jetoni dhe mësoni, dhe pastaj duroni. Një ish mund të shfaqet, një mik toksik bëhet i patolerueshëm dhe ju mund të mos dëshironi të duroni më probleme. Por kjo është një kohë ku do të ndodhin dhe ndryshime të mira. Pra bëhuni gati.

Bricjapi

Duhet të njohësh vërtet dikë për të kuptuar thellësitë e miqësisë suaj. Pra, kur kaloni disa momente të vështira së bashku atëherë ju e shihni njëri-tjetrin ashtu siç jeni në të vërtetë. Ju jeni gati të bëni gjithçka për miqësinë dhe kjo do ta bëjë marrëdhënien tuaj shumë më të fortë.

Ujori

Kjo është koha juaj për t’u rritur kur Dielli hyn te Akrepi duke aktivizuar sektorin tuaj të karrierës dhe statusin social. Pozicionohuni në atë mënyrë që njerëzit të mos vënë re se sa serioz jeni në punë për të përfunduar punën. Kushtojini vëmendje detajeve dhe kërkoni mënyra për të zgjidhur problemet.

Peshqit

Bota është një vend gjigant për të mësuar dhe rritur, dhe mësimet e jetës janë të pafundme. Dielli hyn te Akrepi duke aktivizuar sektorin tuaj të arsimit të lartë, ndaj lëreni mendjen tuaj të çlirohet nga çdo kufizim që mendoni se ju është vendosur: shpirtërisht ose emocionalisht. Ky sezon është menduar që ju të përqafoni të panjohurën.