MENU
klinika

Horoskopi, 27 gusht 2018

Dashi

Sot do të ndiheni në tension për disa punë që i keni lënë pa përfunduar. Kuptoni se gjërat po lëvizin me shumë shpejtësi këto ditë ndaj ndiheni i papërgatitur veçanërisht për ndryshimet në jetën tuaj.

Demi

Mund të përballeni me shumë zhgënjime nëse përpiqeni të luftoni rrethanat aktuale. Çështja kryesore është që çfarëdo situate ku ndodheni ta shfrytëzoni për të mirën tuaj. Te qarat nuk ju zgjidhin problemet.

Binjaket

Mbajtja e gjërave në ekuilibër sot mund të jetë e ndërlikuar për ju, Ekziston një forcë e ashpër, e cila lufton kundër këtij pozicioni. Kujdes nga kjo energji e fuqishme që është e përqendruar dhe e guximshme.

Gaforrja

Gjërat mund të jenë të vështira dhe agresive sot, por kjo nuk do të thotë që nuk mund të përparosh veçanërisht në aspektin financiar. Ekziston një energji që nxit njerëzit të veprojnë. Mund të mësoni disa mësime të vlefshme duke dëgjuar të tjerët.

Luani

Sigurohuni që betejën që nisni ta fitoni ju. Ka shumë tension në ajër që mund të shpërthejë kur ju e prisni më pak. Mendoni me qetësi duke mos i marrë gjërat shumë seriozisht. Shpirti juaj i fortë i zgjidh të gjitha situatat.

Virgjeresha

Mos u mundoni të luftoni njerëzit që janë aq kokëfortë sa refuzojnë të shohin një perspektivë tjetër. Në të njëjtën kohë, sigurohuni që të qëndroni të hapur për pikëpamjet e të tjerëve. Në dashuri tregohuni tolerant.

Peshorja

Sot do të mund të ndjeni një lidhje të fortë me anën tuaj imagjinare dhe romantike. Kini kujdes, sepse mund të zbuloni se një forcë e fortë agresive i kundërvihet këtyre ëndrrave. Shmangni personat negative që ju rrethojnë.

Akrepi

Edhe pse mund të mos pajtoheni me gjithçka që ndodh rreth jush, njerëzit kanë arsyet e tyre për mënyrën e veprimit. Mos u tregoni agresiv me ata të cilët mendojnë ndryshe nga ju.

Shigjetari

Disa vendime që i keni marrë mund të mos miratohen. Kjo nuk do të thotë se ju duhet të hiqni dorë, përkundrazi, vazhdoni me të njëjtin ritëm. Nuk do të zhgënjeheni me rezultatin.

Bricjapi

Nëse e gjeni veten në një rënie sot, mos u shqetësoni. Shumë shpejt gjërat do të shkojnë mirë për ju veçanërisht në ekonomi. Parashikohet një rritje page ose promovim në detyrë.

Ujori

Përdorni energjinë e zjarrtë të ditës për të përfunduar disa detyra të lëna pas dore. Në dashuri yjet ju favorizojnë, por ndërkohë duhet të tregoheni më aktiv. Daljet me miqtë këshillohen për ju.

Peshqit

Ke një prirje për të qenë agresiv. Duket sikur të doni të shpallni luftë me të gjithë. Përdoreni ditën për të aleanca dhe jo armiqësi. Thoni fjalë të ëmbla edhe ndaj njerëzve që nuk janë treguar pozitiv ndaj jush.