MENU
klinika

Horoskopi, 28 Prill 2020

Dashi

Ju nuk keni nevojë për njerëz në jetën tuaj që ju zhgënjejnë pa pushim. Bëni një bisedë me një mik ose koleg dhe zbuloni se çfarë fshihet pas gjithë premtimeve të tij boshe. Mos i jepni atij “një shans më shumë”.

Demi

Nëse ndiheni sikur po humbisni kohën tuaj me një çështje profesionale, dëgjoni intuitën tuaj. Nëse ju duhet që të nxitoni me arritjen e disa afatave, bëjeni këtë sa më shpejt. Në aspektin sentimental gjërat duken stabël.

Binjaket

Ndonjëherë zemërimi e bën një person të bëjë gjëra pa kuptim. Komunikimi është mënyra e vetme për të zgjidhur një mosmarrëveshje. Ju duhet të kontaktoni personin me të cilin keni keqkuptim dhe pastroni ajrin.

Gaforrja

Një nga marrëdhëniet tuaja personale ju ka mërzitur kohët e fundit. Fjalët e ashpra mund t’ju kenë bezdisur. Të gjithë bëjnë gabime, por vetëm njerëzit me cilësi e dinë kur duhet të mësojnë prej tyre. Eshtë gjë e mirë që ju jeni një student kaq i mirë!

Luani

Në vend që të mërziteni nga bashkëbiseduesit tuaj sot, ju do të kënaqeni duke debatuar mbi ta si dhe duke mësuar nga idetë dhe opinionet e tyre. Në aspektin sentimental, nëse jeni vetëm, nuk do ta ndjeni nevojën për të patur një partner.

Virgjeresha

Në vendin e punës, duhet të përqendroheni më shumë në procesin e vendimmarrjes dhe më pak në thashethemet e fundit që po përhapin bashkëpuntorët tuaj të pakënaqur. Bëhuni serioz. Në jetën tuaj personale, është koha të jeni të sinqertë me një person special.

Peshorja

Komunikimi midis jush dhe një personi tjetër po bëhet shumë i ndërlikuar. Tekstet, posta elektronike dhe madje edhe mesazhet zanore bëjnë një punë të dobët për të përcjellë ato që ju duhet t’i shprehni atyre vërtet.

Akrepi

Përpjekja për të shmangur konfliktin midis jush dhe një bashkëpunëtori është më e lehtë me fjalë sesa me vepra, por kjo nuk do të thotë që duhet të hiqni dorë. Jini paqebërës, jini negociator dhe bëni çmos për t’i mbajtur të gjithë të lumtur.

Shigjetari

Të përpiqeni të kuptoni se çfarë i motivon njerëzit e tjerë është humbje e kohës tuaj. Nëse dikush nuk dëshiron t’ju tregojë një sekret, nuk keni përse të insistoni. Fokusohuni të aspekti profesional dhe disa punë të lëna përgjysmë.

Bricjapi

Të përpiqeni të kuptoni se çfarë i motivon njerëzit e tjerë është humbje e kohës tuaj. Nëse dikush nuk dëshiron t’ju tregojë një sekret, nuk keni përse të insistoni. Fokusohuni të aspekti profesional dhe disa punë të lëna përgjysmë.

Ujori

Sot do të jeni në një valë mendimi me njerëzit që ju rrethojnë. Kjo do t’ju ndihmojë që të shmangni debatet dhe mosmarrëveshjet. Ky nivel i lidhjes psikike që po ndjeni me njerëzit e tjerë do t’ju inkurajojë të jetoni jetën shumë më informate dhe plot argëtim.

Peshqit

Eshtë art kur luan fort për të marrë diçka. Sot do t’ju duhet ta bëni këtë në aspektin sentimental. Për të fituar zemrën e dikujt, sot do t’ju duhet më shumë angazhim dhe lodhje, por në fund rezultati do të jetë i kënaqshëm.