MENU
klinika

Horoskopi, 28 tetor 2019

Dashi

Përgjegjësitë në shtëpi sot mund t’ju ngarkojnë psikologjikisht dhe mund të ndikojnë edhe në obligimet e tjera gjatë ditës. Kjo mund të bëhet shkak për një konflikt të brendshëm, por ju keni një jetë personale dhe është e rëndësishme të kujdeseni për këto gjëra, ndaj përpiquni të bëni balancim mes tyre.

Demi

Mund t’ju vijë një e-mail ose një telefonatë zhgënjyese këtë të hënë. Ndoshta dikush që ju prisni t’ju vizitojë mund të mos vijë ose një mik mund të refuzojë ftesën për të shkuar në një festë së bashku. Megjithatë, përpiquni të organizoni diçka tjetër dhe ecni përpara.

Binjaket

Mund të ndiheni të shqetësuar për gjendjen tuaj financiare. Ndoshta do të jeni në pritje të disa parave, të cilat po vonojnë. Ekziston mundësia të përjetoni një ndarje të përkohëshme me partnerin/partneren tuaj. Rekomandohet të përfshiheni në aktivitete të ndryshme, në mënyrë që koha të kalojë sa më shpejt dhe ju të jeni bashkë sërish.

Gaforrja

Një ngjarje e papritur mund t’ju shkaktojë një debat me partnerin/partneren tuaj. Qëndrimi i tij/saj do t’ju bëjë të dyshoni në rolin e mikut tuaj të ngushtë. Sa i përket anës financiare, fati do t’ju buzëqeshë.

Luani

Ka gjasa të keni probleme me shëndetin. Mund të bëhet fjalë thjesht për një virozë të stinës. Kushtojini rëndësi vetes, në mënyrë që ta kaloni sa më shpejt nga kjo gjendje. Pini sa më shumë lëngje.

Virgjeresha

Do të tentoni të bëni pushim sot në punë për t’iu përkushtuat një projekti kreativ që e keni lënë të papërfunduar. Megjithatë, nuk do të mund të arrini aty ku doni për shkak të mosmarrëveshjeve me miqtë tuaj. Pavarësisht të gjithave, përqëndrohuni pasi vetëm kështu mund t’ia arrini qëllimit.

Peshorja

Ekziston mundësia që sot të futeni thellë në mendimi dhe të kujtoni miqtë ose ndonjë të afërm që jeton larg. Mos u ndalni gjatë në këto kujtime, pasi keni një ditë të gjatë përpara, e cila kërkon angazhim të plotë.

Akrepi

Mund të keni probleme me gjendjen tuaj financiare. Mund të ketë vonesa në marrjen e disa fondeve, çfarë mund t’ju irritojë. Megjithatë nuk është dita e duhur për të kërkuar borxh. Mos u dëshpëroni, pasi është vetëm çështje momentale.

Shigjetari

Mund të mendoni se një prej miqve tuaj ka ndryshuar sjellje ndaj jush. Mos hezitoni t’ia shprehni këtë mendim personit në fjalë, pasi do të ndiheni më të qetë. Sa i përket aspektit profesional, do të jetë një ditë e zakonshme, pa ndonjë zhvillim të veçantë.

Bricjapi

Të lindurit e kësaj shenje mund të mos kenë energjinë e duhur për t’u përfshirë në aktiviete të ndryshme sot, pavarësisht se parashikohet një ditë e ngjeshur. Rekomandohet të përfundoni detyrat kryesore dhe të mos i kaloni kufijtë tuaj. Sa i përket lidhjes suaj romantike, partneri/partnerja mund t’ju thotë diçka me rëndësi këtë të hënë.

Ujori

Pjesën më të madhe të ditës ka gjasa ta kaloni duke u marrë me disa cështje financiare, përfundimi i të cilës do të jetë përfitues për ju. Sa i përket anës profesionale, gjithçka do të jetë në favorin tuaj këtë të hënë.

Peshqit

Mos kaloni tejet limiteve tuaja sot, teksa pritet një ditë mjaft e ngarkuar në punë. Bëni aq sa të mundeni, pasi është vetëm fillimi i javës. Sa i përket jetës personale, do të jetë një ditë e qetë dhe partneri/partnerja juan do të tregohet shumë mbështetës për gjithçka qe do të ndërmerrni.