MENU
klinika

Horoskopi, 31 gusht 2018

Dashi

Do të shqetësoheni për shkak të disa problemeve shëndetësore. Do t’ju duhet të merrni një vendim për të cilin do t’ju ndihmojë shumë familja. Sot është dita juaj me fat kështu që përpiquni fort. Do të largoheni për disa ditë, por mos u shqetësoni, gjërat do të ecin mirë edhe në mungesën tuaj.

Demi

Do të sakrifikoni lumturinë për hatër të familjes. Mos investoni në sipërmarrje të përbashkëta dhe skema të dyshimta financiare. Disa argumente të panevojshme mund të sjellin tension në familje. Dëgjoni më të mëdhenjtë dhe mendoni me qetësi për të zgjidhur problemet tuaja.

Binjaket

Shtatzënat e kësaj shenje duhet të bëjnë kujdes për shëndetin. Kushtojini më shumë vëmendje partnerit/partneres suaj, pasi duke bërë të kundërtën do të krijoni tension. Mos u tregoni emocional teksa jeni në një takim biznesi. Seminaret ku do të merrni pjesë do t’ju mundësojnë kontakte të reja.

Gaforrja

Ka gjasa që të gëzoheni për suksesin e të tjerëve duke i vlerësuar ata. Do të keni dëshirë dhe do të mendoheni rreth ideve për të fituar para në një mënyrë sa më të shpejtë. Mund të përfshiheni në një lidhje të re romantike krejt papritur.

Luani

Bëni kujdes për shëndetin. Ka gjasa të pësoni humbje nëse investoni pa marrë këshillën e duhur. Përgjegjësitë familjare do të rriten edhe më shumë duke iu sjellë tension në familje. Sa i përket anës romantike, nuk do të jetë dita juaj me fat. Sot do të jetë një nga ato ditë, ku gjërat nuk do t’ju ecin ashtu siç duhet.

Virgjeresha

Përfshihuni në disa akte bamirësie, pasi do t’ju bëjë të ndiheni shumë mirë. Disa kontrata të reja mund t’ju duken se do t’ju sjellin fitim, por nuk është ashtu siç e mendoni. Mos ndërmerrni vendime të nxituara sa i përket investimeve dhe mos shpenzoni para për gjëra të kota.

Peshorja

Duhet të merrni mjekim pasi do të keni rezistencë të dobët. Ka gjasa që gjatë punës të irritoheni dhe të humbisni kontrollin, kështu që bëni mirë të përgatiteni për një situatë të tillë. Nuk është dita e duhur për të udhëtuar. Ka gjasa të përplaseni me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj duke e çuar kështu martesën në një pikë mjaft të vështirë.

Akrepi

Përpiquni të mos i neglizhoni përgjegjësitë familjare. Do të keni probleme me financat, por miqtë tuaj do t’ju ndihmojnë pamasë duke jua zgjidhur problemet. Dikush mund të futet mes dashurisë suaj. Bëni mirë t’i pranoni gabimet, pasi kjo do të ndikojë në favorin tuaj. Përpiquni të mendoni sesi mund t’i rregulloni këto gabime.

Shigjetari

Duhet të bëni të pamundurën për t’u çliruar nga stresi. Meditimi dhe joga janë një ndër mënyrat më të mira për t’i bërë ballë kësaj situate. Gjatë ditëve në vijim do t’ju shfaqen disa mundësi shumë të mira, kështu që tregohuni të vëmendshëm dhe mos i humbisni shanset.

Bricjapi

Sot keni nevojë të relaksoheni dhe të gjeni lumturinë mes miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Burime të reja të të ardhurave do të gjenerojnë mes personave që ju njihni. Sjellja irrituese e partnerit/partneres suaj do t’ju mërzisë. Përpiquni të kuptoni nevojat e të tjerëve para se të ndërmerrni një vendim.

Ujori

Duhet të ndryshoni idetë nëse dëshironi të jeni të suksesshëm. Kjo do të zgjerojë vizionin tuaj, do të përmirësojë personalitetin dhe do t’ju pasurojë mendjen. Mos shpenzoni më shumë seç duhet për artikuj luksozë shtëpie. Disa ndryshime në shtëpi do t’ju bëjnë shumë të ndjeshëm. Për çiftet e martuar, do të jetë dita e tyre me fat.

Peshqit

Do të keni shumë përgjegjësi mbi shpatulla. Duhet të jeni të kthjellët që të ndërmerrni vendimet e duhura. Sa i përket anës romantike, do të pësoni një krisje për shkak të disa diferencave në çift. Ndërsa në punë, gjërat do të jenë në favorin tuaj.