MENU
klinika

Horoskopi deri ditën e dielë nga Paolo Fox

Dashi

Do të duhet të keni një person simpatik afër. Është një periudhë veçanërisht e zënë dhe ndiheni të vetmuar. Sidoqoftë, nuk duhet të lejoni që të jeni të panik dhe të hutuar. Kjo është një kohë e mirë për të kuptuar se çfarë ia vlen të sjellësh në vitin e ri. Ju keni marrë shumë përgjegjësi që nuk konkurrojnë gjithmonë me ju. Duhet kujdes në menaxhimin e parave. Shpenzimet e tepërta në periudhën e fundit do rrezikojnë t’ju vënë në vështirësi gjatë ditëve të ardhshme.

Demi

Aspekti i veçantë i Venusit, disonant nga fillimi i muajit dhjetor, mund të ushqejë një humor të keq gjatë ditëve të ardhshme. Duhet të shmangni diskutimet dhe polemikat që nuk janë shumë konstruktive. Të veprosh mbi impulsin mbi të gjitha në dashuri mund të jetë kundërproduktive. Dëshira për të ndryshuar dhe kthyer faqen mund të ndikojë gjithashtu në mjedisin e punës. Gjatë pushimeve ju do të jeni në gjendje të reflektoni më mirë për atë që dëshironi.

Binjaket

Eshtë e mundshme që disa vështirësi dhe polemika të së kaluarës mund të kapërcehen. Ka tensione që duhen zgjidhur, ngatërresa që duhet të mbulohen. Mos vononi më tej, por përfitoni nga ditët e Krishtlindjes për të gjetur stabilitet në familje ose në dashuri. Dëshira për risi gjatë ditëve të ardhshme mund t’ju shtyjë në një përballje të dobishme, që do t’ju ndihmojë të vlerësoni edhe alternativat.

Gaforrja

Disa takime me fat do t’ju ndihmojnë të zbuloni kënaqësinë e të qenit në shoqëri. Krishtlindjet po afrohen, por ka edhe nga ata që mund të jenë të kujdesshëm sepse dëshirojnë të ndjehen më të lirë për të vepruar. Kjo është një periudhë veçanërisht e angazhueshme për ndjenjat. Më të pavendosurit mund të jetojnë me tensione ditët e ardhshme. Dëshira për risi do të ndikojë gjithashtu në mjedisin e punës. Një propozim i ri ose mundësia e biznesit të ri mund të ndezë kuriozitetin tuaj.

Luani

Ju duhet të gjeni qetësi, dhe për këtë arsye ju do të largoni njerëz që janë polemikë dhe që përpiqen në çdo mënyrë që të krijojnë një shqetësim. Mos i jepni hapësirë njerëzve të mëparshëm ose atyre negativë të cilët ju kanë vënë në telashe në të kaluarën. Ju mund të jeni zhgënjyer nga një person që e keni imagjinuar ndryshe. Në këto ditë rritet nevoja të jeni në shoqërinë e njerëzve që gjithmonë kanë qenë të sinqertë me ju edhe në të kaluarën. Lajmet në punë, dëshira për t’u përfshirë në projekte të reja rritet.

Virgjeresha

Ka një lidhje të mirë me një person të Gaforres dhe Demit. Këto janë ditë interesante për të provuar dhe rizbuluar një ndjenjë. Ngrohtësia dhe dashuria e njerëzve të afërt me ju do t’ju ndihmojnë të harroni një zhgënjim të fundit. Mos harroni se të qenit impulsiv kurrë nuk është një zgjedhje e mençur. Në punë mund të ndiheni të pamotivuar. Flisni hapur për shqetësimet tuaja me një person që mund t’ju japë këshilla që kërkoni.

Peshorja

Për horoskopin e javës është një kohë e dobishme për t’u qartësuar brenda jush. Ju duhet të bëni një pushim për të kuptuar marrëdhëniet që ia vlen të sillni në vitin e ri. Kush është i pavendosur në ditët e ardhshme do të ketë mundësinë për të kuptuar më mirë se cilat janë marrëdhënie me të vërtetë të rëndësishme. Ka më shumë liri zgjedhjeje në punë. Mos jini impulsivë, por vlerësoni mirë se çfarë mund të jenë ndryshimet që mund të rezultojnë nga disa vendime.

Akrepi

Me Venusin në shenjë përgatituni të jetoni ditë veçanërisht intensive nga pikëpamja sentimentale. Ajo që ka rëndësi është të mso lejoni të kushtëzoheni nga ngjarje që kanë krijuar konfuzion. Ju duhet kohë për të reflektuar, nëse nuk jeni të bindur për një histori. Tani nuk është koha e duhur për të bërë një zgjedhje. Ju ndiheni të kushtëzuar nga mjedisi rrethues dhe për këtë ju nuk do të jeni në gjendje të vlerësoni objektivisht një person apo një histori. Në përgjithësi, megjithatë, ka pasion dhe dëshirë të madhe për të dhënë më shumë hapësirë ​​për jetën tuaj të dashurisë.

Shigjetari

Ka vështirësi që mund të ndikojnë në dashuri, ndoshta të përcaktuar nga fakti se disa nga zgjedhjet tuaja kanë qenë shumë të forta dhe të vështira për t’u kuptuar dhe pranuar nga të tjerët. Në ditët në vijim mund të ketë momente tensioni, të përcaktuara edhe nga problemet dhe vështirësitë në lidhje me të kaluarën. Kujdes nga xhelozia që në disa raste mund të ndikojë në zgjedhjet tuaja. Në familje duhet të punoni më shumë për të marrë miratimin e të tjerëve.

Bricjapi

Horoskopi javor ka një gjendje astrologjike pozitive, mund të mbështeteni në mbrojtjen e yjeve të mirë edhe gjatë javës së Krishtlindjes. Problemet nuk mungojnë asnjëherë, por ju duket se gjithmonë keni zgjidhjen e duhur në kohën e duhur. Aftësitë tuaja ju bëjnë të lirë në sytë e të tjerëve. Përfitoni nga ditët e festave që të tregoheni të gatshëm edhe për një përballje. Ngrohtësia e familjes do t’ju ndihmojë të gjeni veten dhe të ndiheni më të sigurt dhe më pak të vetmuar.

Ujori

Në periudhën e fundit ka pasur vështirësi të ndryshme nga pikëpamja sentimentale. Familja ose partneri juaj mund të mos jenë gjithmonë në gjendje të kuptojnë dhe të miratojnë vendimet tuaja. Duke qenë hezitues ndaj konfrontimit mund të keni shkatërruar marrëdhënie të caktuara. Në fakt, Venusi disonant tregon pakënaqësi dhe vështirësitë që kanë prekur çiftin dhe familjen në të kaluarën mund të kapërcehen.

Peshqit

Për të lindurit e shenjës, dashuria e familjes përfaqëson një referencë në të cilën duhet gjithmonë të jetë e mundur të mbështetet. Gjatë ditëve të ardhshme do të ketë një gjendje shumë interesante astrologjike, sipas horoskopit javor nga Paolo Fox. Duke qenë në shoqërinë e të dashurit tuaj, ribashkimi me njerëzit që doni do të jetë shumë i rëndësishëm për ju dhe do t’ju ndihmojë të rifitoni qetësinë që ju nevojitet.