MENU
klinika

Horoskopi për ditën e shtunë, 2 maj 2020

Dashi

Është diçka e mrekullueshme që ju keni një qëllim të ri dhe yjet ju këshillojnë që të punoni mbi këtë qëllim sa më shpejt që të jetë e mundur, nëse doni ta arrini atë. Për të marrë ndihmën që ju nevojitet, gjeni disa njerëz të ngjashëm me të cilët ndani shpresat dhe ëndrrat tuaja.

Demi

Njerëzit të cilët keni zgjedhur për të përfshirë në jetën tuaj janë aty me dëshirën e tyre. Jeni me fat që rrethoheni nga njerëz të cilët ju duan dhe ju vlerësojnë. Mos e merrni për të mirëqenë këtë, por tregoni mirënjohje me vepra konkrete ndaj tyre.

Binjaket

Ju mund të jeni shumë të ndikuar nga idetë e reja që po lundrojnë rreth jush, por kjo nuk do të thotë se ju jeni lehtësisht të manipulueshëm. Tani për tani mendja juaj është e hapur për mënyra të reja të të vepruarit veçanërisht në dashuri.

Gaforrja

Ju keni shumë punë të mëdha përpara dhe pa shumë përpjekje do të jetë e vështirë që të arrini rezultatet që do të donit. Nesër gjithashtu mund të përfshiheni në një debat të zjarrtë në një vend ku nuk e prisnit të ndodhte kjo.

Luani

Jini të durueshëm, edhe nëse një ftesë të cilën e prisni prej kohësh nuk po vjen drejt jush. Ka gjithmonë një arsye pse gjërat nuk ndodhin dhe jo gjithmonë arrini t’i kuptoni. Sa i përket dashurisë ndjeni nevojën e një personi që ta keni pranë. Do të ishte mirë të shkoni ju tek ai.

Virgjeresha

Premtimi i pambajtur i një miku të ngushtë është ende duke lënë një shije të keqe në gojën tuaj, kështu që një angazhim shoqëror me të mund të jetë pak më stresues se zakonisht. Mundohuni të jeni të hapur për këtë dhe t’i thoni gjërat siç i ndjeni, por gjithmonë me një dozë të fortë kujdesi.

Peshorja

Nesër ju do të takoni dikë që sjell shumë humor në jetën tuaj. Ky person mund të jetë gati për një romancë me ju! U habitët? Mendojeni një herë se ndoshta gjërat mund t’ju dalin për mbarë në këtë drejtim.

Akrepi

Nuk ka asgjë të keqe ta trajtosh vetën me komplimente herë pas here. Të qenit gjithmonë modest mund të krijojë përshtypjen e gabuar tek njerëzit me të cilët bashkëpunoni. Mos u tregoni gjykatës i pashpirt ndaj vetes tuaj.

Shigjetari

Nesër mund të krijoni lidhje me njerëz të cilët më parë i kishit menduar se nuk kanë asgjë të përbashkët me ju. Kjo është e bukura, sepse kur u jepni kohë njerëzve që të shprehen, atëherë arrini t’i kuptoni më mirë.

Bricjapi

Kur bëhet fjalë për financat tuaja, nuk mund të lejoni që reputacioni juaj të vendoset para llogarisë suaj bankare. Nëse keni frikë se mund të quheni koprrac, duhet ta tejkaloni këtë frikë. Përpiquni të vendosni interesat tuaja para të tjerëve.

Ujori

Trajtojini kolegët me respekt edhe nëse keni të bëni me njerëz të cilët nuk ju lënë përshtypje të mirë. Në dashuri tregoni më shumë angazhim ndaj partnerit, ndryshe mund të përfshiheni në disa tensione.

Peshqit

Kohët e fundit po kaloni momente stresante në punë, por duhet t’i kaloni ato me pak humor. Kjo do të nxisë energjinë pozitive dhe do të përmirësojë gjendjen tuaj të brendshme. Në dashuri situata duhet shume e qëndrueshme.