MENU
klinika
Evoluim

A janë vaksinat e ardhmja në luftën kundër kancerit?

E padëgjuar!

Keni sy të përlotur? Ky lajm do iu zbukurojë ditën

Mund të ndiheni sikur keni rërë në sytë tuaj, ose mund t’iu djegin apo kruhen....

Mos i bëni këto veprime!

I mbani këmbët njëra mbi tjetrën? Kërcënoheni nga…

Ky term i referohet gjendjes kur indet mbushen me një sasi të tepërt likidi. Edema...

Mos u flliq më me njerëzit!

Era e keqe e gojës/ Masat që duhet të marrësh

Era e keqe e gojës është shumë e sikletshme për të gjithë njerëzit, sidomos kur...

Ndiq këto udhëzime!

Po të plas koka nga dhimbjet? Mëso pse je në rrezik

Pothuajse të gjithë njerëzit kanë pasur dhimbje koke të paktën një herë në jetën e...

Nuk do pendoheni!

Artriti reumatoid/ Këto barna janë zgjidhja perfekte

Barnat biologjike janë një lloj i ri i barnave që përdoren për të lehtësuar simptomat...

Video-Intervistë me Prof. Asc Edmond Nuellari

Kirurgu alarmon! Nga prerja e gjymtyrës deri në vdekje nëse…

Si çdo të hënë, edhe ditën e sotme patëm një të ftuar special në studion...

Dhimbja do zhduket menjëherë!

Shtrëngime në stomak? “Ilaçet bimore” që do u shpëtojnë!

Është shumë e rëndësishme të dini se ilaçet bimore janë shumë efikase në kurimin e...

Prindër! Kujdes!

Si ta kuptoni që fëmija juaj ka infeksion në vesh

Shumica e fëmijëve dëgjojnë prej momentit të lindjes. Ata mësojnë të flasin duke imituar tingujt...

Fiksoji këto këshilla!

“Jam një alergjik i tmerrshëm! Ç’të bëj?”

Një alergji është një reagim i sistemit imunitar ndaj diçkaje që nuk shqetëson shumicën e...

PhD. Msc. Dr. Gentian Stroni

Fëmija me kollë dhe të vjella? Urgjent jepini…

Gripi ёshtё njё sёmundje infektive akute e shkaktuar nga viruset e gripit tё tipeve A,B,C....

Lexojeni deri në fund!

“Po m’plas zemra! Si të shpëtoj nga infarkti”

Në shumicën e rasteve ataku kardiak shkaktohet nga ateroskleroza e cila ngushton arteriet koronare gradualisht,...