MENU
klinika
Video-Intervistë me Prof. Asc Edmond Nuellari

Kirurgu alarmon! Nga prerja e gjymtyrës deri në vdekje nëse…

Dhimbja do zhduket menjëherë!

Shtrëngime në stomak? “Ilaçet bimore” që do u shpëtojnë!

Është shumë e rëndësishme të dini se ilaçet bimore janë shumë efikase në kurimin e...

Prindër! Kujdes!

Si ta kuptoni që fëmija juaj ka infeksion në vesh

Shumica e fëmijëve dëgjojnë prej momentit të lindjes. Ata mësojnë të flasin duke imituar tingujt...

Fiksoji këto këshilla!

“Jam një alergjik i tmerrshëm! Ç’të bëj?”

Një alergji është një reagim i sistemit imunitar ndaj diçkaje që nuk shqetëson shumicën e...

PhD. Msc. Dr. Gentian Stroni

Fëmija me kollë dhe të vjella? Urgjent jepini…

Gripi ёshtё njё sёmundje infektive akute e shkaktuar nga viruset e gripit tё tipeve A,B,C....

Lexojeni deri në fund!

“Po m’plas zemra! Si të shpëtoj nga infarkti”

Në shumicën e rasteve ataku kardiak shkaktohet nga ateroskleroza e cila ngushton arteriet koronare gradualisht,...

Zbulojeni!

Dhimbje koke apo ethe? Kjo iu bën derman!

Aspirina është një ilaç anti-inflamator jo-steroidal (NSAID) efektiv në trajtimin e etheve, dhimbjeve dhe inflamacionit...

Video-intervistë me farmaciste Suela Yllin

Barnat/ Si të mos biesh pre e shërbimit ilegal

Prej shumë vitesh edhe farmacia është përfshirë në të ashtuquajturën “epoka e internetit.” Konkretisht është...

Nuk e dinit?

Zbuloni pse astma ‘godet’ më fuqishëm fëmijët se të rriturit

Astma e fëmijërisë Astma është një sëmundje kronike që ndikon në rrugët e frymëmarrjes tuaj....

Dr. Blerim Arapi, Anestezist-Reanimator

Femra! Dhimbja mori fund! Tani mund të lindni pa…

Lindja është një proces natyral e fiziologjik dhe si i tillë nga shumë mjekë rekomandohet...

I keni të domosdoshme!

Sëmundjet e syrit! Mos qëndroni të verbër ndaj këtyre këshillave!

Kur është fjala për shenjat e sëmundjes së syrit, amerikanët janë të verbër ndaj fakteve....

Urgjent, reago!

Menjëherë lër takim me mjekun nëse zemra të rreh kështu!

Palpitacionet janë rrahje jo të zakonshme, të forta, të shpejta dhe të çrregullta të zemrës....