MENU
klinika
Terapia e rasteve të veçanta

Gurët në tëmth, si formohen dhe si t’i diagnostikoni!

Studimet

Alkool dhe ilaçe, mësoni sa në rrezik jeni!

Shumë njerëz mund të jenë njëkohësisht duke pirë alkool dhe duke marrë ilaçe me recetë...

Rreziku dhe trajtimi

Çfarë nuk dinit për sarkoidozën, që prek gjithë organet e trupit?

Shumë njerëz me sarkoidozë nuk e kuptojnë se e kanë atë. Çrregullimi shpesh nuk ka...

Intervista me mjeken ortopede

Bunionet/ Risku prej gungave midis gishtërinjve

Një nga gjendjet më të dhimbshme që prekin këmbët janë bunionet. Femrat preken më shpejt...

Ushtrohuni!

6 këshilla stërvitje për “të shëruar” mendjen tuaj

Ushtroheni sepse mjeku e ka autorizuar këtë? Po, po ndodh! Stërvitja tani rekomandohet si një...

Mungesa e vaksinimit

Me rotavirus, me dy fëmijë të shtruar në spital

Ishte vonë në mbrëmje kur kuptova se vajza ime 2-vjeçare ishte shumë e sëmurë. Ajo...

Çfarë ndodh me trupin?

Rritet mosha… si ndryshon metabolizmi?

Kur të moshoheni, mund të vëreni që keni më pak muskuj dhe energji dhe më...

Problemet

Jo vetëm tiroide! Njihuni me këtë gjendër të vogël por të fuqishme!

Ju ndoshta keni dëgjuar për gjëndrën tiroide, por a e dini se çfarë bën? Problemet...

Kujdesi oral për të rriturit e të moshuarit

Mbani gojën të shëndetshme gjatë gjithë jetës!

Shëndeti oral është i rëndësishëm për njerëzit e të gjitha moshave. Por rutina e thjeshtë...

Shkaqet

Probleme të rënda me frymëmarrjen? Bëni këto veprime

Ndjesia e mosmbushjes me frymë shpeshherë përshkruhet si shtrëngimi intensiv në gjoks apo si ndjesia...

Historia e Valit, një nënë e re

Shpëtova me operacionin që më cënonte jetën

Vali është një nënë e re, e gjallë, optimiste e tre fëmijëve. Kur u diagnostikua...

Studimi

Acidi folik për trupin tonë, ja në cilat ushqime e gjejmë

Acidi folik quhet ndryshe vitamina B9, është tepër i rëndësishme për rritjen e qelizave dhe...