Menu
Higjiena e dhëmbëve

Si të kujdeseni për dhëmbët e foshnjës tuaj?

Zbulojeni!

Si ndikon hormoni sintetik i rritjes në problemet me plakjen?

Hormoni i rritjes njerëzore përshkruhet si çelësi për ngadalësimin e procesit të plakjes. Hormoni i...

Blefaroplastika

Kirurgjia plastike në zonën e syve, si realizohet dhe efektet anësore?

Blefaroplastika është një procedurë kirurgjikale që mund të rivendosë një pamje rinore në zonën e...

Sa zgjasin efektet?

Botoxi dhe çfarë mund të trajtojë veç rrudhave?

Tipi A i toksinës botulinike (Botoxi) është një ilaç i injektuar që shkakton dobësi të...

Efektshmëria!

A është i rrezikshëm trajtimi i njollave të kuqe me lazer?

Laseri prodhon dritë me intensitet të lartë që mund të përdoret për të ngrohur në...

Njollat kafe

Mësoni çfarë janë dhe pse krijohen njollat e lindura në lëkurë!

Njollat janë shenja ose lezione të pranishme në lëkurën e foshnjës në lindje. Këto shenja...

Benefitet!

Çfarë i ndodhë trupit kur pini ujë me limon çdo mëngjes?

Uji me limon është një nga pijet më të shëndetshme që mund t’i konsumoni në...

Mësoni shkakun!

Keni dridhje apo lëvizje të pavullnetshme të muskujve?

Miokloni i referohet një goditje të papritur, të pavullnetshme të muskujve ose një grupi muskujsh....

Kujdes!

Kjo dhimbje e shpinës mund të lidhet me këmbët!

Nëse keni dëmtuar shpinën dhe nuk mbani mend të jeni lënduar diku, burimi i dhimbjes...

Rreziqet

Dhimbje shpine? Mësoni nëse keni nevojë për test imazherik!

Rrezet –X , skanimet CT dhe rezonanca magnetike MRI quhen teste të imazhit, sepse ato...

Kujdes!

Harresa e shpeshtë, thjeshtë një gabim apo një problem serioz?

Të gjithëve na ndodh të ecim në dhomë dhe më vonë harrojmë pse kemi shkuar...

Studimi

Rozmarina ju ‘rikthen’ kujtesën!

Rozmarina është një bimë e cila është vlerësuar e shfrytëzuar për shekuj të tërë. Në...