MENU
klinika
Si ta kuroni në kushte shtëpie!

Zjarri i natës, një formë e rrallë herpesi

Keni yndyrna të larta në gjak?

Përzierja e këtyre erëzave vepron më shpejt se ilaçet

Edhe pse janë bërë një numër i konsiderueshëm studimesh për erëzat e veçanta, pak prej...

Receta 100% natyrale

Vuani nga kapsllëku?

E kishit menduar ndonjëherë që nëpërmjet jashtëqitjes mund të humbisni peshë dhe t’i bëni zorrës...

5 ushqimet më të mira

Si të shmangim rrezikun e shfaqjes së kancerit të gjirit

Tetori është muaji i ndërgjegjëssimit për kancerin e gjirit. Të gjithë jemi koshient që për...

Ja se çfarë duhet të bëni!

Pika të zeza në fytyrë? Jo më një problem

Pikat e zeza janë një papastërti e lëkurës që mund të bëhet e bezdisshme sa...

Dieta që shkrin dhjamin për një javë!

Bark i fryrë? Hudhra është zgjidhja

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit,...

Forcon sistemin imuntar

Kafeja? Sa më shumë aq më mirë!

Sipas shkencëtarëve, kafeja ul rrezikun e vdekjes së parakohshme. Sa më shumë filxhanë kafe që...

Ushqimi si informacion

Çfarë ndodh me trupin kur i mungon magnezi?

Shkencëtarët në Universitetin e Minesotas, në punimin “Ushqimi si informacion – shembuj të rolit të...

“Procesi në fazë kritike”

Negociatat/ Deputeti gjerman: Franca e Gjermania nuk duhet të përçahen!

Christian Petry, socialdemokrat, deputet i Bundestagut ndodhet për një vizitë në Maqedoninë e Veriut e...

Simptomat e para

Çfarë është kanceri i gjirit? Cilat janë shkaqet?

Kanceri është kur qelizat rriten në mënyrë anormale. Qelizat e kancerit nuk duken ose funksionojnë...

Kujdes!

Ky reaksion alergjik nëse nuk trajtohet mund të jetë fatal

Çfarë  janë reagimet anafilaktike? Reagimet anafilaktike (ndonjëherë të quajtura “anafilaksi”) janë reagimet alergjike më serioze,...

Mësoni çfarë e shkakton

Keni skuqje, lëkurë të irrituar apo plagë midis gishtave?

Kërpudhat zakonisht i bëjnë “shtëpitë” e tyre në zona me lagështi të trupit, ku sipërfaqet...