Menu
Simptomat

Çfarë është spondiloartroza cervikale?

Trajtimet përkatëse!

50 vjeç? “Hapuani derën” problemeve shëndetësore

Një minutë jeni mirë pastaj… Kur jeni 50 vjeç, disa sëmundje mund të shfaqen papritur...

Teste kardiake që duhet t’i dini

Dhimbje therëse në gjoks? Si të shpëtoni veten!

Çfarë është sëmundja e zemrës apo sëmundja e arterieve koronare? Sëmundja e arterieve koronare, e...

Mësoni këtë teknikë frymëmarrje

Kapsllëk, stres, ankth? Si t’i eliminoni!

Përgjithësisht mendohet se performanca e muskujve të frymëmarrjes është e lartë për shumicën e njerëzve...

Mos i injoroni!

8 shenjat alarmuese të kancerit të stomakut

Çfarë është kanceri i stomakut? Kanceri i stomakut formohet kur qelizat e shëndetshme në stomakun...

Faktorët e rrezikut

Sëmundjet e zemrës, simptomat tek diabetikët

Çfarë është sëmundja e zemrës? Sëmundja e arterieve koronare, të njohura zakonisht si sëmundje e...

Raporti i Forssmann

Çfarë është kateterizimi kardiak?

Kateterizimi kardiak është një procedurë e cila kryhet në rutinë në QSUT. Spitale të caktuara...

Mite dhe të vërteta

Kanceri i mushkërive, masat parandaluese

Miti: Është shumë vonë nëse e keni tymosur me vite. Fakti: Ndalimi ka përfitime pothuajse...

I duhen trupit tënd

40 vjeç? Duhet t’i marrësh këto vitamina

Me moshën, mund të filloni të humbni më shumë nga minerali kalcium sesa ju përthithni....

Nuk duhen nënvlerësuar

Femra, mos i injoroni këto shenja!

Humbje e pashpjegueshme e peshës Humbja e pashpjegueshme e peshës mund të jetë simptomë e...

Funksionet e jodit

Mungesa e jodit, problem për gratë shtatzëna

Mbi 2 miliardë njerëz në botë vuajnë sot nga pamjaftueshmëria e mikronutrientëve, të shkaktuara kryesisht...

Shenjat sipas moshës

A është fëmija juaj autik? Zbuloni shenjat e para

Çfarë është autizmi? Autizmi është një çrregullim i neurozhvillimit që karakterizohet nga vështirësi në komunikimin...