MENU
klinika
Duke filluar nga këmbët...

Nëse vuani nga diabeti, kjo procedurë është domosdoshmëri

Flasin mjekët

A mund ta rrit vera e kuqe cilësinë e jetesës?

Një pikë verë  mund të ndihmojë që bakteret të mbeten të shëndetshëm dhe të lumtur,...

Rrëfimi i Entelës

Sindromi Prader-Willi: Një histori e një jete unike!

Emri im është Entela. Burri im Gjoni dhe unë kemi një vajzë të rrallë dhe...

Dobitë shëndetësore

Lakra e bardhë, vlerat kuruese dhe ushqyese

Lakra e bardhë apo kokëlakra është një bimë barishtore, me gjethe të mbështjella, me ngjyrë...

Simptomat

Mund të jeni prekur nga një infeksion i përjetshëm i syve!

Konjuktiviti i përjetshëm është fryrje afatgjatë (kronike) (inflamacion) e pjesës së jashtëm të syve. Kjo...

Llojet e mdikamenteve

Përdorni ilaçe me pika për sytë? Kujdes nga këto efekte anësore!

Pikat e syrit përmbajnë ilaçe për të zgjeruar beben e syrit. Ekzistojnë dy lloje pikash:...

Paola tregon sëmundjen e saj

Vetëm 20-vjeç dhe nuk mbaja ekuilibrin!

Paola ka sindromin e dehishencës së kanalit gjysmëpërcjellës të veshit (SCDS), një çrregullim i rrallë...

Historia e Xhulias

1 vjeç dhe vajza jonë nuk rrinte dot në këmbë

Xhulia , një vajzë pesë vjeçare me sy blu, kishte një fëmijëri normale deri në...

Çfarë thonë studiuesit?

Problemet e të menduarit. A lodhen me goditjen në tru?

Faktorët e njohur të rrezikut për goditje në tru mund të rrisin mundësinë për të...

Osteoporoza

Sa shpesh duhet të bëjnë femrat testet e kockave?

Ekspertët thonë se gratë e moshuara duhet të bëjnë  teste të rregullta të densitetit të...

Legionella - Ethet Pontiac

Uji i kontaminuar? Shkak për një sëmundje të rrezikshme

Një sëmundje respiratore e shkaktuar nga embrioni Legionella është një nga sëmundjet më të shpeshta...

Mund t'ju shërbejë!

Xhenxhefili, 10 përfitime shëndetësore prej tij

Xhenxhefili është një bimë barishtore shumëvjeçare e vendeve të nxehta, me gjethe si heshta e...