MENU
klinika
Prof. Edvin Prifti

Kirurgjia e valvolave kardiake! Si bëhej më parë, si bëhet sot

Mjekësia natyrale

Vlerat mjekësore të livandos!

Ndoshta nuk keni dëgjuar kurrë mjekun tuaj, “Shpejt, merrni livando!”, por kjo bimë me lule...

Vertigo

Marrje të forta mendsh? Mos u ngatërro, shko te…

Vertigo është ndjesia sikur objektet dhe gjithçka rreth jush po rrotullohet. Kjo shpesh mund të...

Mos i bëni këto veprime!

I mbani këmbët njëra mbi tjetrën? Kërcënoheni nga…

Ky term i referohet gjendjes kur indet mbushen me një sasi të tepërt likidi. Edema...

Bëni kujdes!

Disa sëmundje të rrezikshme po rikthehen!

Një periudhë kohe u mendua se revolucioni në mjekësi, në industri dhe në jetën shoqërore...

Do na falënderoni me zemër!

Rrudhat/ Si t’i zhdukni me metoda natyrale

Në plakjen e lëkurës së fytyrës ndikojnë shumë faktorë. Dikur mendohej se mosha ishte faktori...

E ke ditur gabim!

Zbulo nga se je i varur!

Varësia është një ide e komplikuar. Edhe profesionistë të ndryshëm të shëndetit mendor e përcaktojnë...

Për t’u shqetësuar!

Sapo ke bërë Bypass në zemër? Fiksoji këto këshilla

Ne dëgjojmë një seri ankesash kur vizitojmë pacientët 4-5 javë pas operacionit. Një prej tyre...

Këshilla!

Diabetik dhe mbipeshë? Veprimi që s’duhet bërë

Në raste se filloni një program ushtrimesh fizike më parë duhet që të merrni disa...

Mos u flliq më me njerëzit!

Era e keqe e gojës/ Masat që duhet të marrësh

Era e keqe e gojës është shumë e sikletshme për të gjithë njerëzit, sidomos kur...

Fatale!

Infarkt, diabet/ Po nuk e bëre këtë në mëngjes, je në rrezik

Në fakt, duket e dyshimtë që të ketë rëndësi mos ngrënia e mëngjesit. Por, e...

Femra, një lajm i mirë për ju!

Shpëtuat! Kjo vitaminë ul rrezikun e kancerit të gjirit!

Një studim i ri sugjeron se nivelet e larta të vitaminës D mund të zvogëlojnë...