MENU
klinika
Kjo është zgjidhja!

“I kam duart si tollumbace, ç’të bëj?”

Do zhgënjeheni!

Mitet popullore pallavra! Ju kanë gënjyer!

Pirja e 8 gotave ujë në ditë A është e vërtetë që trupi juaj ka...

Na falëndero më vonë!

“Jam i fryrë! M’duket sikur po plas!” Ndiq këto udhëzime!

Ndjesia sikur hëngrët shumë apo se jeni plot me gazra të tepruar është shumë e...

Prindër ndërgjegjësohuni!

S’do që fëmija të humbasë dëgjimin? Kije parasysh këtë!

Mbikëqyrja e shëndetit të dëgjimit, fillon që me lindjen e fëmijës. Humbja e dëgjimit është...

Këshilla!

“Infeksioni i lëkurës po më acaron tej mase, s’po gjej rehat!”

Infeksionet bakteriale të lëkurës zakonisht shkaktohen nga shtamet gram-pozitive të ‘Staphylococcus’ dhe ‘Streptococcus’ ose organizmave...

Sa më shpejt!

Bëjeni vaksinën kundër gripit!

Gripi i vitit të kaluar në SHBA, ka qenë shkaktar vdekje më shumë se të...

Prof. Edvin Prifti

Prof. Prifti: Si u njoha me pionerin e kirurgjisë së valvolave kardiake

Unë e kam njohur personalisht Dr.Donald Ross, një burrë i thinjur plotësisht dhe me shtat...

Nuk do pendoheni!

Artriti reumatoid/ Këto barna janë zgjidhja perfekte

Barnat biologjike janë një lloj i ri i barnave që përdoren për të lehtësuar simptomat...

Mësoje!

O mos! E zuri korenti! Si ta shpëtoj?

Rënia në kontakt me rrymën elektrike nuk është një ngjarje e rrallë si për elektriçistët...

E pabesueshme!

Zemra shërohet edhe me lazer?

Kur rezultati i kërkuar nuk arrin të merret me teknikat intervenuese me kateter, mjekët vendosin...

Gastrohepatologe Matilda Zhugli

Zbuloni çfarë i shkakton gurët në tëmth!

Kolelitiaza ose sëmundja e gurëve në tëmth përfaqëson një nga çrregullimet gastroenterologjike më të shpeshta...

Dr. Entela Kolovani Ramosacaj

Vuani nga mëlçia? Ky është ekzaminimi më i ri, shpëtuat!

Vitet e fundit, si në të gjithë botën, gjithnjë e më shumë po gjen përdorim...