MENU
klinika
Trajtimet më efektive

Dhimbje të tmerrshme mesi? Si t’i hiqni qafe

Po iu paralajmërojmë!

Nuk e keni ditur saktë! Mësoni se ç’do të thotë të hash bio

Ushqimet Organike? Ushqimet organike zakonisht janë të mira për shëndetin. Por ata shpesh janë të...

Jeni edhe ju të tillë?

Mos, u bëra baba! Po tani? Obobo!

Çdo shtatzëni, ashtu si çdo foshnjë është diçka e veçantë. Ndonëse është një përvojë që...

Aborti i pavetëdijshëm

Dyshim për një abort spontan? Duhet të bëni një…

Aborti spontan është përfundimi i shtatzënisë përpara javës së 24-ërt ndërkohë që një në pesë...

Ndiqeni mirë këtë këshillë!

Kanceri i zorrës! Bëni këtë për ta parandaluar

Çfarë është kanceri i zorrës së trashë? Kur mjekët e gjejnë këtë sëmundje në fazat...

Mësojini!

Gjithçka duhet të dini rreth problemeve të lëkurës!

Një skuqje e madhe lëkure prej pikash që shndërrohen në flluska të dhimbshme, një ndjenjë...

E pabesueshme!

E trishtë! Vdekjet nga mbidoza arrijnë rekordin e frikshëm!

Një numër rekord prej 72,300 amerikanë vdiqën nga mbidoza e drogës në 2017, një rritje...

Do mbeteni gojëhapur!

Këto fakte rreth alkoolit do iu “bien në kokë!”

Verërat e mira, birra artizanale, kokteile dhe shampanjë të bëra nga murgjit francezë konsiderohen nga...

Mos e injoroni!

Helmimi nga Salmonela/ Nëse nuk e dini këtë gjë, jeni në rrezik

Infeksioni Salmonela ose salmonelosis është një tjetër emër për helmim me ushqim Salmonela. Salmonela është...

Do na falënderoni!

Boll përsëritët të njëjtin gabim! Era e keqe e gojës hiqet duke…

Rëndësia e higjienës dentare Përveç qeshjes dhe komunikimit, goja dhe dhëmbët shërbejnë në funksione të...

Këtë me siguri nuk e dinit!

Dhimbjet e stomakut po iu marrin shpirtin? Vizitoni mjekun nëse…

Nëse simptomat e dhimbjeve zgjasin më shumë se rreth pesë ditë, rritja e temperaturës (101...

Shpëtoni fëmijët tuaj!

Prindër, si të kuptoni se fëmija juaj është obez!

Si e diagnostikojnë profesionistët e kujdesit shëndetësor mbipeshën e fëmijërisë?  Për të përshkruar në mënyrë...