MENU
Këshilla!

Sapo jeni bërë nënë? Gabim i rëndë ky që po bëni!

Mjeku Dr. Klidit Dodi

Prekëse! Pacientët me probleme në veshka, lufta e tyre me…

Hemodializa është një ndër proceset renale zëvendësuese ku pacientët me pamjaftueshmëri kronike të veshkave (IRK)...

Nëna, kini vëmendjen!

Ushqen foshnjën me gji? Mos e bëj këtë!

Mos mbani dietë!   Kërkesat e nënës për ushqim gjatë periudhës që ushqen foshnjën e saj...

Është e vërtetuar!

Ky ritual është çelësi për një shëndet të mirë!

Gjumi i rregullt mund të jetë çelësi për një shëndet më të mirë. Hulumtimet e...

E rëndë!

Infeksionet që vrasin mbi 10 milion fëmijë! Duhet t’i dini!

Që nga viti 1970 numri i parashikuar vjetor i vdekjeve për fëmijët e moshës nën...

PhD. Msc. Dr. Gentian Stroni

Fëmija me kollë dhe të vjella? Urgjent jepini…

Gripi ёshtё njё sёmundje infektive akute e shkaktuar nga viruset e gripit tё tipeve A,B,C....

Lexojeni deri në fund!

“Po m’plas zemra! Si të shpëtoj nga infarkti”

Në shumicën e rasteve ataku kardiak shkaktohet nga ateroskleroza e cila ngushton arteriet koronare gradualisht,...

Dr. Anisa Dhamo Kraja

Dhëmbët copë-copë! Boll bëtë të njëjtin gabim me fëmijët tuaj!

Pyetja që shumë prindër i bëjnë vetes është: “Kur dhe si duhet të kujdesemi për...

Ndiqni këto udhëzime!

“Fëmija s’më vë gjumë në sy nga barku! Ka apendicit?”

Midis të sëmurëve që konsultohen në sallën e urgjencës për dhimbje në abdomen (dhimbje barku)...

"Tani e kam shikimin xham!"

“Kisha probleme me sytë! Këto këshilla futi në ‘xhep’ dhe ti!”

Struktura e fytyrës tuaj ndihmon në mbrojtjen e syve nga dëmtimi. Këto dëmtime mund të...

Fakte tronditëse!

“Nënat frigoriferike”/ Përlotëse! Autizmi shkaktohet nga…

Autizmi është një çrregullim kompleks i zhvillimit të njeriut që shfaqet në tre vitet e...

Na falënderoni më vonë!

Kujdes! Zbuloni arsyen shokuese pse ju bien flokët!

Rënia e flokëve është një problematikë për të gjithë njerëzit dhe madje shumë e përhapur. ...