MENU
Ndiqni këto udhëzime!

“Fëmija s’më vë gjumë në sy nga barku! Ka apendicit?”

"Tani e kam shikimin xham!"

“Kisha probleme me sytë! Këto këshilla futi në ‘xhep’ dhe ti!”

Struktura e fytyrës tuaj ndihmon në mbrojtjen e syve nga dëmtimi. Këto dëmtime mund të...

Fakte tronditëse!

“Nënat frigoriferike”/ Përlotëse! Autizmi shkaktohet nga…

Autizmi është një çrregullim kompleks i zhvillimit të njeriut që shfaqet në tre vitet e...

Na falënderoni më vonë!

Kujdes! Zbuloni arsyen shokuese pse ju bien flokët!

Rënia e flokëve është një problematikë për të gjithë njerëzit dhe madje shumë e përhapur. ...

Zbulojeni!

Dhimbje koke apo ethe? Kjo iu bën derman!

Aspirina është një ilaç anti-inflamator jo-steroidal (NSAID) efektiv në trajtimin e etheve, dhimbjeve dhe inflamacionit...

Kujdes maksimal!

Ruhuni nga kjo sëmundje! Bën kërdinë në njerëz!

Kolera është një sëmundje akute infektive e shkaktuar nga një bakter, ‘Vibrio Cholera’ i cili...

Si të mbroni foshnjen tuaj

Jeni shtatzënë? Rrezikoheni rëndë nga…

Shkencëtarët paralajmërojnë se bloza nga ajri i ndotur po arrin plaçentën e grave shtatzëna dhe...

Shuani kuriozitetin!

4 lloje personaliteti! “Kujt i përkas unë?”

Psikologjia moderne e refuzon shumë nocionin se njerëzit mund të grupohen në lloje të personalitetit....

Për t'u çuditur!

Ky lloj trajtimi zhduk si me ‘magji’ shumë sëmundje!

Ka një interes të madh midis mjekëve dhe pacientëve në të gjithë botën për akupunkturën....

Prof. Asc. Sokol Buba

Gjaku në feçe tek fëmijët/ Ç’duhet të dinë prindërit

Prania e gjakut në feçe është një fenomen i njohur në moshat fëminore, por jo...

Befasuese!

“Vdiqa nga dhimbja e duarve! Pse më ndodh kjo?”

Dhimbja e duarve është një nga dhimbjet më të zakonshme që hasin njerëzit. Kjo dhimbje...

Duhet ta dish me patjetër!

Shikohu në pasqyrë dhe mëso nga çfarë vuan!

Shikohu në pasqyrë! Është thënë se sytë janë një dritare për shpirtin. Fytyra juaj është...