MENU
klinika
Shenjat paralajmëruese të problemeve me shikimin

Nëse fëmija bën këto veprime, shkoni shpejt tek okulisti!

Shkaqet e deformimit të rrezikshëm

Ç’ është skolioza dhe si trajtohet?

Për shumë njerëz e veçmas për prindërit, mund të jetë një temë e panjohur, por...

A do të ndalen vdekjet?!

Shkencëtarët zbulojnë ilaçin që lufton koronavirusin

Studiuesit zviceranë dhe britanikë kanë modifikuar molekulat e sheqerit në mënyrë që ato të jenë...

Mund të jetë njëri prej nesh...

Mjekët fillimisht e cilësuan të padëmshëm nishan që kisha…

“Melanoma filloi si një nishan në kurrizin tim që mjekët fillimisht e cilësuan të padëmshëm...

Mësojeni ju prindër!

Kur fëmijët kanë nevojë për rreze dhe kur jo…

Një goditje në kokë mund të jetë e frikshme. Por zakonisht nuk është shumë serioze....

Gjithçka që duhet të dini!

A do t’ju mbrojë një maskë për fytyrën nga koronavirusi?

Koronavirusi i frikshëm në Kinë ka rritur shumë kërkesën për maska për fytyrën në të...

Një këshillë për të gjitha nënat e reja

Stresi në shtatëzëni dëmton rëndë foshnjën tuaj!

Shumë nëna duhet të ndjehen të tronditura nga stresi, dhe kjo mund të ketë pasoja...

Ja pse

Gjumi në anën tuaj të djathtë është i rrezikshëm…

Ne e dimë se sa i rëndësishëm është një pushim i mirë gjatë natës për...

Një histori jete vjen për ju sot...

Pas tetë orëve në timon, fillova të ndieja dhimbje të forta

Unë jam 75-vjeç dhe kam pasur  një jetë shumë aktive, përfshirë ushtrimet pesë herë në...

Kujdesuni për fëmijët tuaj nëna

Pirja e duhanit gjatë shtatzënisë dobëson kockat e foshnjës

Nënat që pinë duhan gjatë shtatëzanisë, i shtojnë foshnjave rrezikun e frakturave në vitin e...

Studimi i ri paralajmëron

A është e mundur që infeksionet e fytit të bëhen të patrajtueshme?

Kur një fëmijë ka dhimbje të fytit, një antibiotik si penicilina zakonisht i kthen përsëri...

Lista e kontrollit

Çfarë duhet të dini rreth koronavirusit?

Koronavirusi që ka infektuar me shpejtësi gati 6.000 njerëz në Kinë po përhapet në të...

Reklama