MENU
klinika
Ja si...

Serum natyral për buzët e thata, mund ta përgatisni në shtëpi

Ja ç'thonë studiuesit

Fëmijët dhe gratë shtatzënë nuk duhet të konsumojnë ton peshku

Ushqimi i shëndetshëm është vetëm çështje ndërgjegjësimi. Fatkeqësisht, industria ushqimore e ka bërë më të...

Kujdesuni për shëndetin tuaj

“Një test i rastësishëm gjaku zbuloi sëmundjen time”

Unë u diagnostikova me polikthemiaemia ruba vera dhe trombocitemia thelbësore pesë vjet më parë. Kjo...

Ja çfarë duhet të dimë

Kujdesi dentar për fëmijët me probleme të zemrës

Dhëmbët dhe mishrat e shëndetshëm janë të rëndësishëm për të gjithë, veçanërisht për fëmijët me...

Jo më allçi...

Cili është trajtimi më i mirë për kockën e thyer të fëmijës?

Tekstili me fije dhe allçia përdoren gjerësisht për të trajtuar kockat e thyera tek fëmijët,...

Studim i ri

Skizofrenia/ Trajtimi me ilaçe nuk rrezikon për sëmundje zemre

Lajm i mirë për njerëzit me skizofreni: Trajtimi afatgjatë antipsikotik i ilaçeve nuk rrit rrezikun...

Për nënat e reja...

Mënyrat e mbajtjes së fëmijës që sjellin probleme më vonë

Sipas një studimi, nënat që i mbajnë fëmijët e tyre “lëkurë për lëkurë” përjetojnë më...

Melisa ndan me ne historinë e saj

“Ndihem dhe dukem si një person krejt i ri!”

Isha 12 vjeç kur filluan të shfaqen shenjat e para të skoliozës. Unë isha duke...

Kujdes!

Keqinformimit ndaj vaksinave mund të sjell dëm të madh

Një ekzaminim i tendencave të vaksinimit në Danimarkë tregon se si mund të dëmtojë dezinformimi...

A ka rëndësi madhësia?

Vëllimi i trurit nuk është i lidhur me të menduarit!

Kur bëhet fjalë për pjesë të trurit , më i madh nuk është domosdoshmërisht më...

Ja çfarë zbulon studimi i ri

Mundet një medikament i zakonshëm të lehtësojë autizmin?

Një ilaç pa recetë që është përdorur prej kohësh për të trajtuar grumbullimin e lëngjeve...

Kujdes!

Cilat ushtrime të shmangni nëse keni probleme me zemrën

Për shkak të sëmundjes së zemrës ju mund të jeni shumë të kufizuar në jetën...

Reklama