MENU
klinika
Si trajtohen ato?

Çfarë i shkakton variçet?

Çfarë duhet të përdorni!

Si ndikojnë ilaçet gjatë ushqyerjes me gji?

Kur nënat që janë duke ushqyer fëmijën me gji duhet të marrin një ilaç, ato...

Hulumtimet

Studimi i ri i infeksioneve të frymëmarrjes i shpëton jetën fëmijës

Ftohjet duken më të vështira për t’u shpëtuar kur temperatura bie dhe njerëzit shpenzojnë më...

Zbuloni cilat janë!

Këta antibiotikë vrasin dhe bakteret më rezistente!

Karbapenemet janë një nënklasa e antibiotikëve të quajtura antibiotikë beta-lactam (antibiotikë që kanë një strukturë...

Ky mund të jetë shkaku!

Keni lëkurë të butë dhe gunga të kuqe të brendshme?

Panikuliti është inflamacion i shtresës së yndyrës nën lëkurë. Panikulit ka shumë shkaqe. Simptomat tipike...

Hipokalcemia dhe hiperkalcemia

Niveli i kalciumit në gjak dhe ndikimi i gjendrës tiroide

Kalciumi është një nga elektrolitet e trupit, të cilat janë minerale që mbartin një ngarkesë...

Zbuloni shkakun e këtij çrregullimi

Disa janë të “fiksuar” se kanë një aromë të pakëndëshme

Në sindromën e referencës së nuhatjes, njerëzit janë të preokupuar me besimin se ata japin...

Historia e Nikolës

14 vjeç dhe me kiste të shumta në vezore

Nikola u diagnostikua me sindromin polikist ovarian (PCOS) në moshën 14 vjeç. Pas viteve të...

Vlerat e mrekullueshme

Mjaltë me vaj ulliri herët në mëngjes, trajtimi një javor

Mjalti dhe vaji i ullirit janë shumë të rëndësishëm për shëndetin e njeriut. Vlerat shëndetësore...

Yndyra, armiku numër 1 i diabetit

Kjo është sasia që ju vë në rrezik të kësaj sëmundjeje!

Yndyra e tepërt në trup është faktori numër një i rrezikut për diabetin e Tipit...

Trajtimi

Infeksioni i veshit të jashtëm. Simptomat dhe rrezikshmëria

Otitis i jashtëm malinj është infeksioni i veshit të jashtëm që është përhapur në kockën...

Antidepresantë

Kujdes! Disa ilaçe mund të shkaktojnë takikardi

“Torsades de pointes”, takikardi ventrikulare është një lloj i veçantë i takikardisë ventrikulare që ndodh...

Reklama