MENU
Këshilla!

Gjendja e të fiktit po ju acaron? Shmanget vetëm kështu!

Prindër! Jini të vëmendshëm!

Këto këshilla do bëjnë fëmijët tuaj të marrosen pas ushqimit

Nëse doni që fëmijët tuaj të kenë një peshë të rregullt, tregojini atyre si ta...

Një teknikë efikase

I kujtoni orët e fizkulturës në gjimnaz? Ju shërbejnë për të…

Sipas një studimi të ri, rikthimi i kujtimeve tuaja për orën e fizkulturës mund të...

Video-intervistë me Prof. Dr Safet Beqirin

Kirurgu që i shpëtoi jetën Ndriçim Xhepës!

Profesor doktor Safet Beqiri, kirurgu torakal i përmasave botërore, i cili aktualisht e ushtron profesionin...

Bëni këto analiza!

Mënyra më e mirë për të zbuluar diabetin gjatë shtatzënisë

Një studim i ri i qeverisë amerikane thotë se një analizë e gjakut në periudhën...

Qëndroni në formë

“Po vdes të kem trup perfekt!” E po bëj këto ushtrime!

Shpresojmë që ju pëlqen të ushtroheni dhe nuk e shihni orën duke pritur me padurim...

Lexojeni deri në fund!

“Kam diabet! Si të mbaj sheqerin nën kontroll”

Diabeti sot përfaqëson një problem të madh të sistemit shëndetësor publik, si pasojë e rritjes...

Bëni lëvizjen e duhur!

Do që fëmija yt të mos ketë probleme me shikimin? Bëj…

Sa më herët aq më mirë kur bëhet fjalë për shikimin e fëmijës suaj, thonë...

Mos tentoni ta provoni

Kjo lloj droge i bën hatanë trurit tuaj

Një drogë e cila është përdorur prej kohësh në Japoni për astmë mund të ngadalësojë...

Jo neglizhencë!

Probleme me pagjumësinë? Pasojat do ju habisin!

Sipas një hulumtimi të bërë kohët e fundit, një natë pa gjumë mund ta detyrojë...

Trajtimet më efektive

Dhimbje të tmerrshme mesi? Si t’i hiqni qafe

Shkaku i dhimbjes së mesit mund të jetë i panjohur dhe kjo ju ndihmon të...

Po iu paralajmërojmë!

Nuk e keni ditur saktë! Mësoni se ç’do të thotë të hash bio

Ushqimet Organike? Ushqimet organike zakonisht janë të mira për shëndetin. Por ata shpesh janë të...