MENU
klinika
Ja çfarë duhet të dini...

Ilaçet që përdoren për trajtimin e etheve

Ja çfarë shkakton

Shqetësimi dhe ankthi i nënës mund të dëmtojë fëmijën

Dëgjimi se foshnja juaj e palindur ka sëmundje kongjenitale të zemrës mund të jetë traumatike,...

Mrekullit ndodhi...

Foshnja mbijetoi 27 minuta pa rrahje zemre

Bledi e dinte se diçka nuk ishte në rregull kur gruaja e tij shtatzënë u...

Ja koha e duhur kur duhet ta merrni

Përdorni hollues gjaku?

Pacientëve që marrin Warfarin për të holluar gjakun u është thënë që duhet të merret...

Provojeni, ju sfidojmë!

Kjo kurë është e çuditshme, por shëron tërësisht këmbët tuaja!

Ndonjëherë idetë më të çuditshme, përfundojnë duke qenë zgjidhjet më të mira dhe ky është...

Zbulojini...

Pse një mollë në ditë ngadalëson plakjen dhe të zgjat jetën?!

Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë...

Çfarë duhet të keni kujdes?

Palestrat janë “tokë pjellore” për mikrobet

Shkuarja  në palestër supozohet se do të përmirësojë shëndetin tuaj, por gjithashtu mund të jetë...

Bëni kujdes!

Diarreja e përgjakshme tregon shumë për shëndetin tuaj

Kampilobakteret  janë një lloj bakterie që prodhojnë infeksione në traktin gastrointestinal GI. Ato janë një...

Sa prej jush e gjejnë veten tek historia e Maries?

“Ndoshta ishte kortizoni që dëmtoi kockat e mia”

Maria, 66 vjeç, jeton në Milano, Itali. Në 1988, pas lindjes së djalit të saj...

A ka një zgjidhje?!

Trajtimi i bronkiolitit tek foshnjat

Nuk ka trajtim specifik për RSV ose virusin që shkakton bronkiolitit. Antibiotikët nuk janë të...

Çfarë duhet të shmangni?

Gabimet që ju plakin më shpejt!

Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot. Megjithatë, njeriu dhe...

Si t'i dalloni ato?

Dhimbje barku tek foshnjat?!

Dhimbja e barkut  zakonisht shfaqet tek foshnjat midis moshës dhjetë ditore dhe tre muajve. Ndërsa...

Reklama