MENU
klinika
Si ta parandalojmë

Vuani nga diabeti? Mund t’ju shfaqet kjo sëmundje në sy!

Shpjegojnë shkencëtarët...

Nëse ju duket se keni ngrënë shumë, kujdes me kripën!

Nëse ndiheni i fryrë rregullisht pasi të keni ngrënë, mund t’ju duhet të kontrolloni konsumimin...

Studimi i Universitetit Johns Hopkins

Kanceri diagnostikohet me një analizë gjaku?!

Në të ardhmen, mjeku juaj mund të jetë i aftë të zbulojë nëse vuani nga...

Ja çfarë duhet të dini...

Ilaçet që përdoren për trajtimin e etheve

Nëse fëmija është më i madh se 6 muajsh dhe ka ethe, me siguri nuk...

Ja çfarë shkakton

Shqetësimi dhe ankthi i nënës mund të dëmtojë fëmijën

Dëgjimi se foshnja juaj e palindur ka sëmundje kongjenitale të zemrës mund të jetë traumatike,...

Mrekullit ndodhi...

Foshnja mbijetoi 27 minuta pa rrahje zemre

Bledi e dinte se diçka nuk ishte në rregull kur gruaja e tij shtatzënë u...

Ja koha e duhur kur duhet ta merrni

Përdorni hollues gjaku?

Pacientëve që marrin Warfarin për të holluar gjakun u është thënë që duhet të merret...

Provojeni, ju sfidojmë!

Kjo kurë është e çuditshme, por shëron tërësisht këmbët tuaja!

Ndonjëherë idetë më të çuditshme, përfundojnë duke qenë zgjidhjet më të mira dhe ky është...

Zbulojini...

Pse një mollë në ditë ngadalëson plakjen dhe të zgjat jetën?!

Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë...

Çfarë duhet të keni kujdes?

Palestrat janë “tokë pjellore” për mikrobet

Shkuarja  në palestër supozohet se do të përmirësojë shëndetin tuaj, por gjithashtu mund të jetë...

Bëni kujdes!

Diarreja e përgjakshme tregon shumë për shëndetin tuaj

Kampilobakteret  janë një lloj bakterie që prodhojnë infeksione në traktin gastrointestinal GI. Ato janë një...

Sa prej jush e gjejnë veten tek historia e Maries?

“Ndoshta ishte kortizoni që dëmtoi kockat e mia”

Maria, 66 vjeç, jeton në Milano, Itali. Në 1988, pas lindjes së djalit të saj...

Reklama