MENU
klinika
Ja çfarë ka zbuluar studimi i fundit

Lodhja dhe stresi rrisin shanset për aritmi

Zbulojeni...

Sa i rëndësishëm është dimri për gjumin, infeksionet dhe lëkurën

Moti i ftohtë mund të duket si ndëshkimi më i madh për dikë që preferon...

A mund të vazhdoj të marr medikamente?

Çfarë do të ndodhë me nivelin e kolesterolit gjatë shtatëzënisë?

Kolesterolit rritet ndjeshëm gjatë shtatëzënësisë me rreth 25-50%. Gratë me hiperkolesterolemi familjare (FH) përjetojnë të...

Historia e trishtë e të riut

“Ajo që dëgjova në një emision televiziv më shpëtoi jetën”

Unë mund të kisha vdekur tashmë. Gjithmonë e dija që kolesteroli im ishte i lartë....

Ja cili ëshë kushti

Transplanti i zemrës mund të jetë i sigurt!

Shkalla e mbijetesës një vjeçare është e ngjashme për pacientët me transplant që marrin një...

Ja zbulimi i ri

A mund të humbasim peshë nga pirja e kafes?

Një  hulumtim i ri sugjeron që vetëm 4 gota kafe në ditë mund të ndihmojnë...

Simptomat e zakonshme

Bronkiti dhe Pneumonia/ Dallimet dhe të përbashkëtat

Bronkiti është një sëmundje që shkaktohet nga infeksioni ose irritimi i rrugëve të frymëmarrjes. Ai...

Ja çfarë e shkakton

Ndjeni dhimbje në anën e majtë të barkut dhe në shpatullë?

Për shkak të pozicionit të shpretkës në pjesën e sipërme të majtë të barkut, një...

"Sfidat e mia dhe të djalit tim"

Të jetosh me sëmundje të qelizave të gjakut…

Të jetosh me sëmundje të qelizave të gjakut  mund të jetë sfiduese dhe e paparashikueshme,...

Studim

Ultratingulli i përqëndruar shkatërron kancerin

Hulumtimi është ende në fazat e hershme, por shkencëtarët thonë se ata kanë zhvilluar një...

Korporata e Medicines Blueprint

Miratohet ilaçi për trajtimin e tumoreve gastrointestinale

Frenuesi i kinazës Ayvakit (avapritinib) është aprovuar për të trajtuar të rriturit me tumore stromale...

Trajtimi

Sindroma ciklike e të vjellave/ Cilat janë simptomat kryesore?

Sindroma ciklike e të vjellave, ose CVS, është një çrregullim që shkakton sulme të papritura,...

Reklama