MENU
klinika
Historia e Rakelës

U diagnostikova 6 vjeç me sëmundjen trashëguese

Vigjilent ndaj këtyre shenjave

Çfarë tregon prezenca e gjakut në urinë?

Hematuria është termi mjekësor që tregon prezencën e gjakut në urinë. Është një situatë që...

Receta që detoksikon sistemin tretës më shpejt se ilaçet

Keni probleme me kapsllëkun, fryrjen e barkut dhe gazrat?

E kishit menduar ndonjëherë që nëpërmjet jashtëqitjes mund të humbisni peshë dhe t’i bëni zorrës...

Çfarë e shkakton atë?

Cilat janë simptomat e para të anemisë?

Anemia nuk ka mjaftueshëm qeliza të kuqe të gjakut ose hemoglobinë. Qelizat e kuqe të...

Mos injoroni këto shenja!

Këto shenja paralajmerojnë një dëmtim serioz të mushkërive!

Një kontuzion pulmonar është një fryrje e mushkërive, e cila shkakton gjakderdhje dhe ënjtje. Njerëzit...

Kujdes!

Ky problem i zemrës mund të jetë me shpejtësi fatale!

Tamponada kardiake është presion në zemër nga gjaku ose lëngu që grumbullohet në qesen me...

Historia e Aleksit

“Njëra pjesë e trupit m’u mpi dhe flisja pa kuptim”

Ndërsa ishte në spital duke u rikuperuar nga një goditje në tru, Aleksi 21-vjeçar po...

Kujdes!

Myku i lëkurës mund të zhvillojë një formë të leuçemisë!

Limfomat e qelizave T (CTCL) janë një lloj i rrallë, këmbëngulës, me zhvillim shumë të...

Ja çfarë e shkakton!

Vuani nga kolla prej disa vitesh?

Pneumonia limfoide intersticiale është një sëmundje jo e zakonshme e mushkërive, në të cilën limfocitet...

Çfarë thonë mjekët?

Po bie niveli i fëmijës në shkollë, kujdes dëgjimin!

Shkalla e rënies së nivelit në shkollë mund të jetë një shenjë e humbjes së...

Si të shmangni plakjen?

Si të luftojmë shkaqet e fshehura të inflamacionit?

Zvogëlimi i inflamacionit është një domosdoshmëri për njerëzit me një sëmundje inflamatore kronike si artriti...

Mësojeni!

Të helmuari? Ja si të merrni veten në kushtet e shtëpisë!

Efektet e helmimit ushqimor janë të ndryshme për çdo njeri. Disa përjetojnë ngërçe në stomak,...

Reklama