MENU
klinika
Ja ç'thonë studiuesit

A mundet COVID një ditë të bëhet sezonal?

Studimi i fundit

Syzet optike ulin rrezikun e infektimit me Covid-19

Mbajtja e syzeve optike çdo ditë mund të zvogëlojë rrezikun e infektimit nga Covid-19, sugjeron...

Mësoni shkakun dhe trajtimin

Lëkura e duarëve dhe këmbëve ju ripet vazhdimisht?

Sindroma akrale e lëkurës është një çrregullim gjenetik i lëkurës që karakterizohet nga heqja ose...

Çfarë do të thotë kjo?

Mjeku më tha se kam shpretkën të zmadhuar…

Splenomegalia është një shpretkë më e madhe se normalja. Shpretka është një organ në pjesën...

Ky mund të jetë shkaku

Ndjeni dobësi me takikardi dhe vështirësi në frymëmarrje?

Anemia hemolitike autoimune (AIHA) ndodh kur sistemi imunitar prodhon antitrupa që sulmojnë qelizat e kuqe...

Kjo gjendje mund t'ju shoqërojë gjithë jetën

Paralizë të muskujve të fytyrës, dhe probleme me gëlltitjen?

Sindroma Moebius është një gjendje e rrallë neurologjike që prek kryesisht muskujt që kontrollojnë shprehjen...

Paralajmërojnë shkencëtarët

“Nëse ju ndodh kjo, rreziku që të prekeni nga COVID është i madh”

Një hulumtim i ri ka përfshirë rezultatet e 18 studimeve të mëparshme! Njerëzit të cilët...

Ja kujt i referohen studiuesit

Këmbët e shëndosha nënkuptojnë presion të ulët gjaku

Njerëzit me këmbë më të majme duket se kanë më pak të ngjarë të kenë...

Studim i ri

Pse fëmijët shërohen më lehtë nga dëmtimet e trurit sesa të rriturit?

Fëmijët përdorin të dy anët e trurit për të kuptuar gjuhën e folur. Të rriturit...

Ja ç'thonë mjekët

Ilaçi që përdoret për Parkinsonin ndihmon pacientët me…

Një ilaç që përdoret prej kohësh për të trajtuar sëmundjen e Parkinsonit mund të ndihmojë...

Një ilaç shoqërues

Parandaloni ndërlikimet në veshka, ja çelësi

Shtimi i një ilaçi më të ri në terapinë standarde mund të ndihmojë në kontrollimin...

Të njohim ilaçet

OKI përdoret gjerësisht, por çfarë duhet të dimë për të

Oki në fakt është emri tregtar i një ilaçi antiinflamator, një ilaç që përdoret sidomos...

Reklama