MENU
klinika
Një test gjaku mund ta zbulojë

Ndjeni se po plakeni më shpejt?

Studimi

3 ilaçet për kriza të rënda epileptike

“Tre ilaçe të përdorura për të trajtuar kriza të rënda tek pacientët me epilepsi janë...

Super ushqimet

Pastroni dhe përmirësoni punën e mëlçisë

Mëlçia luan një rol vital në trup pasi lidhet me tretjen, metabolizmin dhe lëndët ushqyese....

I injoroni gjithmonë

4 shenja paralajmërojnë probleme me funksionimin e veshkave

Veshkat janë dy organe çift në formën e kokrrave të fasules të vendosura në dy...

Ky lajm përmbysi botën time

“Foshnja juaj ka një defekt serioz në zemër”

Nikola lindi me një defekt kritik kongjenitale të zemrës të quajtur koarktacion i aortës. Lexoni...

Ky është shkaku!

Vështirësi me ushqyerjen me gji, mungesë menstruacionesh?

Çfarë është sindroma Sheehan? Sindroma Sheehan është një gjendje në të cilën gjakderdhja e rëndë...

Ky hormon mund të jetë shkaku!

Depresion, ndryshim i lëkurës, shëndoshje në fytyrë?

Kortizoli është një hormon steroid që rregullon një gamë të gjerë të proceseve vitale në...

Studimi

Pilulat kontraceptive ndryshojnë një pjesë të trurit të grave

Një studim i vogël, paraprak sugjeron që një zonë e trurit e quajtur hipotalamus duket...

Dieta 15 ditore

Pastron trupin dhe rigjeneron organizmin para festave

Edhe pse është fillimi i muajit, me siguri shumica prej lexuesve tanë po planifikojnë që...

Nga lëkura e bukur tek parandalimi i kancerit

Frutat dhe perimet me ngjyrë të kuqe janë një shpëtim

Mollët, shegët, qershitë, mjedrat, boronicat, luleshtrydhet, shalqiri, domatet, panxhari i kuq, radikio, qepët e kuqe...

Çfarë duhet të dini?

Disa ilaçe njëkohësisht sjellin efekte anësore të rënda

Shumë njerëz të moshuar marrin një larmi ilaçesh pa recetë, megjithatë hulumtimet e reja sugjerojnë...

Tek të gjithë pacientët?

Rezatimi për kancerin e kokës sjell probleme në të folur

Dhjetë vjet pas trajtimit me rrezatim për kancerin e kokës dhe qafës, disa pacientë mund...

Reklama