MENU
klinika
Ja ç'thotë mjeku

A të parandalon ky ilaç antiviral flluskat në lëkurë nga ethet?!

Studimet e barnave, dietave dhe pajisjeve...

Si i vlerësojnë mjekët trajtimet për sëmundjet e zemrës?

Mënyra më e mirë për të ditur nëse një trajtim i ri mjekësor funksionon vërtet...

Zbuloji për çfarë bëhet fjalë

Këto shenja tregojnë se vuani nga furnizimi me gjak në veshka

Pllaka dhjamore në arteriet që ushqejnë veshkat paraqet rrezik për zemrën dhe trurin. Pllaka e...

Jep ethe si efekte anësore, por ishin të lehta

Vaksina ruse për COVID-19/ Studimi: Gjeneroi përgjigje imunitare

Vaksina ruse SputnikV duket se po jep efekt tek rastet testuese ku po përdoret për...

... jo të ndihmojë

Shumë vitaminë D mund të dëmtojë kockat

Një studim tregon se, për shumë njerëz, më pak është më shumë kur bëhet fjalë...

Mos i anashaloni kontrollet tek dentisti

Këto rreziqe dentare që mund të kërcënojnë tërë trupin tuaj

Prishja e dhëmbëve dhe sëmundja e mishit të dhëmbëve mund të çojë në probleme serioze...

Zbulojini

5 ilaçe të zakonshëm që mund të kenë efekte anësore serioze

Raportoni simptoma të reja menjëherë nëse merrni një nga këto. Marrja e holluesve të gjakut...

Ja cilët mund të përdorni

Kontrollimi i dëgjimit me aparat?!

Mos prisni gjatë të merrni aparate dëgjimi nëse keni nevojë. Ato mund të përmirësojnë cilësinë...

Tashmë një domosdoshmëri

Si t’i ndihmoni fëmijët të mbajn maskën në shkollë?

Nxënësit, sapo të kthehen në shkolla, janë të detyruar të mbajnë maska. Kjo do të...

Çfarë janë ato?

Pse shfaqen nyje ose gunga anës gishtit të madh të këmbës?

Dhimbja e ijeve, gjunjëve dhe shpatullave është e zakonshme, dhe me kalimin e kohës mund...

'A do të zhduket pas menopauzës?'

‘Kam pasur endometriozë që kur isha 30 vjeç’

Kam pasur endometriozë që kur isha në të 30-at. Tani po i afrohem menopauzës. A...

Ja ç'thonë mjekët

Kur është e nevojshme heqja kirurgjikale e mushkërive?

Pneumonektomia është heqja kirurgjikale e mushkërive. Pneumonektomia zakonisht bëhet si një trajtim për kancerin në...

Reklama