MENU
klinika
Antidepresantë

Kujdes! Disa ilaçe mund të shkaktojnë takikardi

Po në ushqyerje me gji?

Si ndikon përdorimi i antibiotikëve gjatë shtatëzanisë?

Makrolidet janë një klasë e antibiotikëve që shpesh përdoren për të trajtuar infeksionet tek njerëzit...

Rrëfimi i Metit

“Krishtlindjet erdhën bashkë me sëmundjen”

Unë u diagnostikova në Krishtlindjen e vitit 2002. Kur më thanë se kisha artriti reumatoid...

Kujdes!

Si të shmangni djegien nga dielli gjatë shtatzënisë?

Është verë dhe shumica e njerëzve dëshirojnë një ditë në plazh ose pishinë, duke u...

Rreziku

Si duhet vepruar në qoftë se keni kontakt me një kandil deti?

Kandilat e detit i përkasin një grupi të njohur si Cnidaria. Cnidaria shkaktojnë helmime më...

Ky mund të jetë shkaku!

Enjtje e fytyrës, sy të fryrë, hundë të lëngshme dhe të shpërfytyruar?

Angiofibroma e të miturit është një tumor i rrallë jo kancerogjen (beninje) që rritet në...

Si diagnostikohet Hernia diafragmatike?

Defekte në zemër, veshka apo çrregullim i kromozomeve?

Një hernie diafragmale është një vrimë ose dobësim në diafragmë që lejon disa prej organeve...

Rrëfimi i Erindit

Një pullë në lëkurë po më merrte jetën!

Në maj 2012, 22-vjeçari Erindi filloi një punë në një firmë kontabiliteti. Por dy javë...

"Puthja e vdekjes"

E dini që mund t’i merrni edhe jetën bebes tuaj!

Nëse një nënë ua ndalon të puthni foshnjen, duhet ta mirëkuptoni, por dhe ju vetë...

Ky mund të jetë shkaku!

Keni skuqje të syve, humbje të dëgjimit, keni marramendje?

Sindroma Kogan është një sëmundje e rrallë autoimune e syrit që mund të ndikojë në...

Përfitimet medicinale

Kamomili dhe efektet anësore të ndërveprimit me ilaçe të tjera

Lulja e kamomilit thahet dhe përdoret si çaj ose në një kapsulë ose ekstrakt. Gjithashtu...

Trajtimi

Infeksionet e thonjve, çfarë i shkakton?

Paronoicia akute është një infeksion bakterial i kutikulave. Në paronicia akute, bakteret (zakonisht Staphylococcus aureus...

Reklama