MENU
klinika
Mësoni shkakun!

Keni dhimbje fyti? Ju ka “ikur” zëri?

Trajtimi i tyre

Cilat janë shkaqet e fomimit të “perdeve” të syrit?

Membrana epiretinale është formimi i një membrane të hollë mbi retinë, e cila pengon vizionin....

Terapia me magnet

Kjo është mënyra më e re për lehtësimin e dhimbjeve

Terapia e magnetit (një terapi energjie) përdor fusha magnetike statike ose fusha elektromagnetike. Praktikuesit vendosin...

Këto janë shkaqet

Fëmija ka lindur me kokë më të madhe se zakonisht?

Makrocefalia është termi teknik për një kokë të madhe. Makrocefalia mund të jetë normale ose...

Historia e Antonit

Paskam alergjisë ushqimore!

Antoni ishte vetëm 16 muajsh kur pati reagimin e tij të parë alergjik ndaj kikirikëve....

Zbulimi që po trondit mjekët

Kanceri i prostatës mund të kurohet falë kësaj erëze të vetme!

Kanceri i pankreasit është një nga format më agresive të tij. Shumica e pacientëve që...

As xhinxher, as limon

Vetëm ujë dhe limon, përse jua rekomandojnë mjekët?

1.Është një depo vitaminash e vlerash ushqyese: Uji me kastravec përmban vitamina A, C dhe...

Simptomat dhe trajtimi

Zhvendosje e gjurit. Çfarë e shkakton?

Zhvendosjet e gjurit ndodhin kur fundi i femurit humbet kontaktin me kockën (tibia). Zhvendosjet në...

Mungesa e vitaminës A

A e dini se kequshqyerja shkakton infeksione të rrezikshme të syrit?

Keratomalacia është një çrregullim i syrit që përfshin tharjen e shpeshtë të kornesë (shtresa e...

Kujdes nga kjo bimë!

Nëse ndërvepron me ilaçe shkakton probleme me veshkat!

Kava vjen nga rrënja e një bime që rritet në thellësi të detit jepet si...

Historia e Dianës

“Kisha pritur 39 vite për këtë trajtim!”

Diana vuri re në shkollën fillore se ajo nuk mund të bënte të njëjtat gjëra...

Ushqimet e duhura

Ndihmë për kujtesën, beteja me sklerozën me këtë regjim!

Mjekët e trajtojnë sklerozën multiple me ilaçe imunosupresive dhe steroide, duke menduar gabimisht se bëhet...

Reklama